پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
راهیان نور دانشجویی شمالغرب کشور
11. دى 1396 - 14:23   |   کد مطلب: 5784
واکنش دانشجویان اردبیل به وقایع اخیر؛
پیگیری مطالبات مردمی از رسالت‌های دانشجویی است
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های اردبیل نسبت به وقایع اخیر واکنش نشان داده ضمن اعلام همدردی با مردم انقلابی از دولتمردان خواستند تا با رسیدگی به مشکلات به حق مردم، توطئه های دشمنان اسلام علیه نظام را خنثی کنند.
واکنش دانشجویان اردبیل به وقایع اخیر

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، در روزهای اخیر شاهد اعتراض های مردمی به وضعیت اقتصادی و معیشتی در برخی نقاط کشور بوده‌ایم به همین مناسبت تریبون ابصارخبر به میان جمعی از دانشجویان اردبیل رفت تا با انعکاس مواضع و واکنش‌های دانشجویان نسبت به وقایع اخیر بخصوص فرصت طلبی فتنه‌گران در مصادره مطالبات مردمی شفاف سازی کرده و دیدگاه های واقعی و به حق دانشجویان در این زمینه را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

وقایع اخیر به خاطر عدم اجرای اقتصاد مقاومتی است/صدا و سیما مطالبات مردم را به گوش دولتمردان برساند

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اکثر شرکت کنندگان در اعتراضات مردمی از قشر ضعیف جامعه دانست و گفت: درست است که تحمل مشکلات معیشتی برای مردم سخت شده ولی همین مردم هر جا پای آرمان های انقلاب در میان باشد سینه سپر کرده و تمام قد جلوی دشمنان اسلام بخصوص فتنه گران خواهند ایستاد.

وی با بیان اینکه دولت به هیچکدام از وعده های خود عملی نکرده، گفت: فساد مالی به ویژه وابستگان مسولین رد بالا که بیشترین فساد را انجام می دهند، منجر به بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شده است.

این دانشجوی فعال در ادامه سخنان خود گرانی های اخیر به خصوص افزایش دو برابری مرغ و تخم مرغ در کشور را بی سابقه عنوان کرد و گفت؛ با وجود افزایش گرانی ها که از ابتدای سال شدت گرفته دولت تا کنون نه تنها افزایش متوازن در حقوق کارمندان و کارگران ایجاد نکرده بلکه حتی از انجام تحقیقات میدانی در خصوص احصاء وضعیت معیشتی و کمک به اقشار کم درامد نیز کوتاهی کرده است.

وی به نحوه پرداخت یارانه ها نیز انتقاد کرد و گفت: از زمان پرداخت یارانه ها نیز تا کنون علی رغم افزایش قیمت ها نه تنها مبلغ پرداختی افزایش پیدا نکرده بلکه با افزایش چشمگیر بهای آب، برق و گاز مصرفی نیز مواجه بودیم بطوریکه عملا یارانه های فعلی تأثیری در زندگی مردم ندارد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اغلب مشکلات کنونی کشور را متوجه کم کاری برخی مسئولین دانست و با بیان اینکه واردات بی رویه کالاهای لوکس، البسه خارجی حتی نخ دندان منجر به بی کاری و مشکلات اقتصادی در کشور شده است، از قوه قضائیه خواست تا با برخورد جدی با اختلاس گران و قاچاقچیان مرهمی برای درد مردم شوند.

وی در پایان سخنان خود از عملکرد اقتصادی دولت نیز انتقاد کرد و گفت: برخی با کارشکنی در مسیر راهبردهای رهبری باعث این همه مشکل شدند بطوریکه عمال جرثومه های فساد امروز جرأت لشگر کشی خیابانی و براندازی نظام  را پیدا کردند.

این دانشجوی فعال تجمع به صورت مسالمت امیز را حق مردم و ملت عنوان کرد و گفت: این مردم بودند که برای نظام و انقلاب خون دادند و در حال حاضر هم مطالبه گری حق انهاست و همین مردم نیز اجازه نخواهند داد تا عده ای از خدا بی خبر با نفوذ در بین انها وقایعی چون فتنه88 را رقم بزنند.

وی از صدا و سیما بعنوان تریبون عمومی مردم نیز مصرانه خواست تا با رعایت عدالت روزه سکوت در برابر  وقایع اخیر را شکسته و با پخش مطالبات به حق مردم علاوه بر روشنگری صدای مردم مظلوم را نیز به گوش دولتمردان برسانند.

 

سیاه نمایی ها و ملتهب کردن مطالبات مردمی، کار فتنه گران است

یک دانشجوی فعال فرهنگی دانشگاه پیام نور که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه دشمنان ملت ایران با سوء استفاده از اعتراضات مردمی نسبت به کمبودها، گرانی ها و مشکلات اقتصادی  با نفوذ دادن عناصر خود در داخل تجمعات و اعتراضات سعی در منحرف کردن مسیر اعتراضات به سمت زیر سوال بردن کارآمدی نظام دارند، گفت: هر گونه سیاه نمایی و ملتهب کردن فضا را در شرایط کنونی قطعا کار فتنه گران است.

دولتمردان از پاسخ به مطالبات مردمی فرار نکنند

عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق نیز با بیان اینکه برخی از دولتمردان به جای درک حقیقت پیام نارضایتی مردم آن را به رقیب سیاسی خود نسبت می دهند ، گفت: این خود نشان از عجز درک مساله و یا فرار از پاسخگویی به مطالبات بر حق  مردم است.

رسانه ملی نسبت به انجام رسالت  واقعی خود در پوشش اخبار مطالبات مردمی تلاش کند

عضو جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی نیز از اقدامات خوب و سنجیده وزیر ارتباطات به خاطر  مسدود کردن شبکه های اجتماعی به ویژه پیام رسان های تلگرام و اینستاگرام که  توسط آن منافقان با حمایت های استکبار جهانی بسترهای فعالیت فتنه گران و خط دهی به لیدرهای فتنه در اقصی نقاط کشور را فراهم کرده بودند قدردانی کرد و گفت: در ایامی چون بروز فتنه ها و یا مطالبات مردمی صدا و سیما نقش کلیدی دارد و با در دست گرفتن امور خبری و ارائه تحلیل های کارشناسی به همراه انعکاس لحظه به لحظه رویداد ها می تواند علاوه بر  جلوگیری از دست اندازی و کارشکنی های رسانه های فرصت طلب بیگانه نسبت به جلب اعتماد مردم نسبت به پیگیری اخبار کشور از طریق کانال رسمی رسانه ملی موفق عمل کنند.

 

دولت با همراهی مردم اجازه فرصت طلبی به دشمنان نظام را ندهند

یک دانشجوی فعال اردبیلی نیز  با بیان اینکه دولت باید از انتقادهای مردم استقبال کند،گفت: بودجه سال 97 نیز باید برمبنای کاهش آلام مردم بخصوص در قمت معیشتی برنامه ریزی شود تا شاید مشکلات مردم نیز با کاهش روبه رو شود.

وی از نمایندگان مجلس نیز خواست در تصویب بودجه سال اینده نیز نهایت دقت و وسواس را به خرخ دهد  و با وقت گذاری بند یند بودجه را تصویب کند چونکه سرنوشت یکسال کشور در گرو همین بودجه بندی است.

این دانشجوی فعال انقاد مردم به روند فعالیت دولت را یک هشدار بزرگ عنوان کرد و گفت:اختلاس، رانت خواری، تبعیض و بی عدالتی باعث شده است تا مردم نسبت به وضعیت فعلی عکس العمل نشان دهند و با اجتماع خود آن هم بصورت مسالمت آمیز خواسته های خود را در چشم دولتمردان نشان دهند.

وی از دولتمردان نیز خواست تا با شنیدن مطالبات مردمی تمام تلاش خود را در جهت کاهش مشکلات مردم بخصوص مشکلات اقتصادی به کار گیرند تا بهانه ای برای عرض اندام دشمنان داخلی و خارجی ندهند.

 

پیگیری مطالبات مردم از رسالت های دانشجویی است

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان در واکنش به اقدامات فتنه گران در تظاهرات اخیر مردمی در جهت مطالبه گری به حق و طرح مشکلات اقتصای خود با بیان اینکه مردم ولی نعمتان انقلاب هستند،گفت: پیگیری مطالبات به حق و مشروع آنان  امری لازم و حتمی است.

وی با بیان اینکه ریشه اعتراضات چند روز اخیر مشکلات حقیقی اقتصادی، است،گفت: اگر دولتمردان در این سال ها،  به جای امید بستن به غرب، به نسخه نگاه به درون و اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بارها به طرق مختلف بر آن تاکید داشتند توجه می کردند امروزه شاهد اتفاقات اینچنینی نبودیم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه مردم ولایتمدار و انقلابی ایران اسلامی در سخت ترین شرایط با پیروی از منویات مقام معظم رهبری توطئه ها را شناسایی و در نطفه خفه خواهند کرد، گفت: ارسال پیام مجمع نمایندگان آمریکا در حمایت از آشوب گران اخیر نتیجه هماهنگی آنها با استکبار است چونکه از تحرکات اخیر کاملا معلوم است که این بار نیز استکبار با راه اندازی فتنه ای جدید می خواهد از دل مطالبات مردمی به اهداف خود برسد غافل از اینکه مردم بصیر ایران این بار نیز اجازه دست اندازی به دشمنان اسلام و انقلاب را نخواهند داد.

وی پخش تظاهرات مسالمت آمیز مردم شهرهای مختلف کشور توسط شبکه های منافقین در فرانسه را دلیل سازماندهی و هماهنگی فتنه اخیر  توسط استکبار عنوان کرد و گفت: اجرای طرح ریزی پروژه مهار ایران آن هم بیست سال پیش خود گویای خصومت آمریکا و هم پیمانانش با اسلام و انقلاب ایران است.

این دانشجوی فعال توجه به ظرفیت های دانخلی بخصوص اعتماد به دانشجویان و دانشمندان جوان کشور را عامل پیشرفت عنوان کرد و گفت، تجربه بعد از انقلاب این را به اموخت که نتیجه اعتماد به امریکا و غرب و اروپای خوب تنها ازدیاد مشکلات و ارمغانی جز آشوب و نا امنی به همراه ندارد.

وی آرامش کشور را نتیجه ایثار و فداکاری های  مدافعان حرم  و مجاهدت های خاموش پیروان رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: اگر ایثار و فداکاری های شهدا نیود امروز حتی نامی از اسلام و ایران هم در جهان باقی نمی ماند.

گزارش: مهدی جدی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار