کد خبر: 7792 ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹

گزارش خبری حضور فرمانده سپاه پاسداران در اردبیل؛

افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در اردبیل تا بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن در مقابل قدرت ملت ایران ناتوان است و در طول چهل سال اخیر همواره رو به افول بوده است، اظهار کرد: استقامت و وحدت غیور مردان ایران اسلامی امروز دشمنان را سردرگم ساخته است .

افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در اردبیل تا بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، سرلشگر پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران عصر چهارشنبه وارد اردبیل شد تا ضمن بازدید از مراکز سپاه استان از فعالیت های محرومیت زدایی بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل رونمایی کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین ساعات ورود خود به استان اردبیل به دیدار آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان رفت.

وی در این دیدار گفت: در زمانی که دشمنان ، اسلام را از صفحه اجتماعی و سیاسی حذف کرده بودند، امام راحل با انقلاب اسلامی طلوع دیگری از عزتمندی اسلام را رقم زد و جبهه باطل نتوانست در مقابل آن دوام بیاورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر اساس غلبه حق و حقیقت پایه گذاری شده است  ؛ زمانی که امام به واسطه انقلاب، اسلام را در جامعه نهادینه کرد هیچ کس فکر نمی کرد که در آن نابرابری بتوان با دستان خالی در مقابل استکبار و ظلم ستیز ایستادگی کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: ثقل اصلی توفیقات در مقابل دشمن ،ولایت فقیه است و جامعه ای که پشتیبان ولایت  هستند با پیشرفت های روز افزون مواجه خواهد شد و با وجود رهبری داهیانه هیچگاه به کشور ما آسیبی نخواهد رسید.
وی  تصریح کرد: برغم قدرت سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی ۸۰و رسانه ای امریکا ، امام خمینی (ره) برابر این قدرت ها ایستادند؛  مدیریت امام راحل به گونه‌ای بود که شکست های سریالی آن ها تا کنون ادامه دارد.

 

سردار  سلامی با اشاره به شکست های متعدد آمریکا از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: اولین شکست فاحش آمریکا شکست کودتا بود و همچنان توطئه هایشان ادامه داشت؛ دومین شکست آن ها اشغال سفارت توسط جوانان انقلابی بود و بعد از آن حمله طبس و آن معجزه الهی اتفاق افتاد و این شن ها در طبس به امر الهی بودند که همه این ها موهبت الهی است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود اقرار می کنند که  گزینه های روی میز آنها بر علیه جمهوری اسلامی ایران تضعیف شده است، اظهار داشت: وقتی به گزینه های روی میز آمریکایی ها نگاه می کنیم می بینیم که هیچ یک از این گزینه های روی میز را نمی توانند عملی کنند؛ یعنی آمریکا امروز در داشتن قدرت ناتوان نیست ؛در ناتوانی به کارگیری قدرت ناتوان است و می‌توان گفت که آمریکا تدبیر بکارگیری اینها را ندارد و شرایط به کارگیری را نمی تواند برای خود حاصل کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به یک چرخه ای رسیده اند که هر چه هزینه می کنند کم ترنتیجه می‌گیرند و این یعنی زوال آنها؛ مشکلی که دارند این هزینه های کلان اقتصادی و نظامی را نمی تواند به منفعت های سیاسی تبدیل کنند.
   
فرمانده  کل سپاه ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران یعنی دستیابی به موفقیت های بزرگ و این عامل سبب برتری ما و شکست ناپذیری ما در مقابل دشمنان گشته است و هر قدر زمان میگذرد ما قدرتمند تر می شویم و آمریکا و استکبار رو به ناتوانی می رود؛ امروز ما در میدان عمل قرار گرفته‌ایم که آمریکا در جواب این عمل‌های قدرتمندانه ما ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران به حدی رسیده است که در مقابل دشمنان هرکجا قدم میگذاریم سریعا دشمن عقب نشینی می کند و دوستان آمریکا که سعودی ها و اسرائیلی ها هستند از آمریکا دلسرد شده اند و می دانند که در روزهای سختشان آمریکا توان حمایت از آنها را نخواهد داشت.

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به رویکردها و کارکردهای این نهاد انقلابی و مردمی خاطر نشان کرد:سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی در کنار بعد نظامی، بعد اجتماعی را به خوبی پیش گرفته است و محرومیت زدایی و پیشرفت های اقتصادی را جزو ارکان اصلی خود قرار داده است که اینها از تدابیر مقام معظم رهبری است که در کنار مسائل نظامی ، مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرارگیرد.

سرلشگر پاسدار صبح روز پنجشنبه در جمع پاسداران استان اردبیل حاضر شد و گفت:  اولویت سپاه کارجهادی و روحیه جهادی است و این را سرلوحه برنامه خود قرار داده ایم تا با حضور در عرصه های جهادی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از رونق تولید چهره محرومیت از کشور زدوده شود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه مقاومت ملت ایران  در مقابل دشمنان حد و مرز ندارد ، اظهار کرد: ما اجازه ورود دشمن به خاک میهن اسلامی عزیزمان را نخواهیم داد و با حضور خود در کیلومتر ها دورتر از مرزهای کشور، راه دشمن را برای توطئه چینی ها و کارهای خصمانه شان سد خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به اینکه استقامت و مقاومت سبب پیروزی است، ادامه داد: سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد و زمانی که دشمن مشاهده می کند که جغرافیای مقاومت و تفکر گفتمان انقلاب اسلامی گسترش یافته است باید صحنه را ترک کند و چاره ای جز این کار نخواهد داشت.
 
سردار سلامی با بیان اینکه شکوه، اقتدار و عظمت ولایت و ایستادگی و روحیه انقلابی ملت ایران دشمن را ناامید کرده است ، گفت:  دشمن با مشاهده مقاومت ما مجبور به برگشت شده است ، چرا که راه مقاومت روشن است و همه توفیقات امروز ما در سایه ایمان و اعتقاد به خدای متعال رقم خورده و امروز وظیفه ما برای ادامه راه مقاومت بسیار سنگین است.
 
فرمانده کل سپاه  با اشاره به پیروزی های اخیر ملت مظلوم یمن برابر دشمنان، بیان کرد: یمنی ها ملت مظلوم و مقاومی هستند که به رغم سنگین ترین حملات بر علیه آنها، اما با قدرت تمام و با اراده الهی بر دشمنان خود غلبه کردند.
 
 وی تصریح کرد: امروز آمریکا و انگلیسی ها برای آشتی واسطه گری می کنند و با خواهش از یمنی ها می خواهند  آتش بس کند؛ و این ضعیف ترین قوم مسلمانان در مقابل قوی ترین  نظام شرور  ایستادند و  با اتکا بر اراده الهی و توکل بر خدا پیروز شدند.
 
سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمن در مقابل قدرت ملت ایران ناتوان است و در طول چهل سال اخیر همواره رو به افول بوده است، اظهار کرد:  استقامت و وحدت غیور مردان ایران اسلامی امروز دشمنان را سردرگم ساخته است .
 
وی خاطرنشان کرد : امروز پیشانی بند های مقاومت بر سر جوانان ملت های مسلمان نقش بسته و شوق شهادت روز به روز در حال گسترش است و اسلام نیز گسترش یافته است؛ ملت های مسلمان ایمان وشکوه خود را در عرصه های تقابل با دشمنان به نمایش گذاشته اند که این ها همان دستاوردهای بزرگ تاریخی رقم خورده در طول چهل سال است.
 
فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: پاسداران انقلاب اسلامی همواره تابع فرامین فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) بوده و همه ما با دل و جان در تحقق منویات معظم له تلاش خواهیم کرد.
 

سرلشگر پاسدار در ادامه سفر خود در جمع مسئولان بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس(ع) حاضر شد تا از 720فعالیت جهادی در دو سال گذشته رونمایی کند.

 

وی گفت:اربعین تجلی گاه عشق است که مردم سراسر جهان در گرد هم می آیند و رود خروشان مهر و محبت به اهل بیت را تشکیل می دهند.

وی  افزود: ترمیم یک سرویس مدرسه و یا خانه یک مستمند  از ساختن چندین ساختمان بلند و بالا ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه گفت: ما مسئولان  باید تعصب داشته باشیم و تا زمانی که ما هستیم نباید ناهنجاری ها و این مشکلات گریبانگیر مردم شود.

وی تصریح کرد: مسئولان و ارگان های کشور  با هم افزایی بایکدیگر و جلب مشارکت مردمی می توانند مشکلات پیش رو را حل کنند.

سردار سلامی ابراز داشت:همیشه به کارهای نکرده به نگاه هایی مردمی که حتی توان بیان نیازها خود را ندارند باید توجه ویژه کرد.

فرمانده کل سپاه در پایان سخنان خود گفت: قسمت اعظم بودجه قرار گاه سازندگی خاتم انبیا صرف پروژه های محرومیت زدایی می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ذر پایان سفر دو روزه خود به استان اردبیل به نیروگاه سیکل ترکیبی رفت تا از نزدیک در جریان تکمیل این پروژه ملی که توسط قرارگاه خاتم در حال مراحل پایانی است قرار گیرد.

 
 
 

انتهای پیام/ج