پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
18. شهريور 1396 - 16:31   |   کد مطلب: 5235
در دیدار رئیس دانشگاه محقق با مراجع قم تأکید شد؛
ضرورت ارتباط قوی میان دانشگاه و حوزه
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با حضور در دفاتر مراجع قم آیت الله العظمی علوی گرگانی و آیت الله سید هاشم بطحایی از مراجع تقلید و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
 دیدار رئیس دانشگاه محقق با مراجع قم

به گزارش خبرنگار ابصارخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این دو دیدار ضمن ارائه گزارش کاملی از فعالیت ها و موفقیت های دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: فعالیت های قرآنی و مذهبی در دانشگاه محقق اردبیلی به صورت چشمگیر در حال انجام است و میان دانشگاه و دستگاه های فرهنگی رابطه بسیار خوبی برقرار است.
وی از راه اندازی اندیشکده علم و دین توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خبر داد و افزود: با راه اندازی این اندیشکده در جهت اسلامی کردن اندیشه های علمی گام برخواهیم داشت.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه 140 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه ارتباط میان علم و دین را در زمینه های مختلف در این اندیشکده بررسی می کنند، تصریح کرد: در خصوص مقالات ISI دانشگاه نیز در سال 2016 میلادی نسبت به 2015 میلادی شاهد رشد 52 درصدی بودیم.
صادقی جذب نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه، ورزشکاران و اسطوره ها را به عنوان اعضای هیات علمی برای دانشگاه ها ارزشمند دانست و تصریح کرد: بر اساس آمارهای اعلامی، در حال حاضر ده ها هزار نفر دارای مدرک دکتری جویای کار و ده ها هزار نفر نیز در حال تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های زیرنظر وزارت علوم هستند و در سایر دانشگاه ها هم ده ها هزار نفر تحصیل می کنند که با این کار در حال پرورش لشگر بزرگ فرهیخته مخالف هستیم که باید با اندیشیدن تدابیری این معضل بزرگ را حل کنیم.

AWT IMAGE
ضرورت ارتباط قوی میان دانشگاه و حوزه علمیه
آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع معظم تقلید در این دیدار گفت: آذری زبانان در بحث دینی و زبانی آشنایی بالایی دارند و ارتباطشان با حوزه و مراجع یک محبت درونی است.
آیت الله العظمی علوی گرگانی اردبیل را شهری مذهبی، مقدس و دارای شخصیت های علمی و معنوی بزرگ و ارزشمند و ملتی با تقوا و محبت معرفی کرد و افزود: روح تقدس و معنویت باید در این استان و شهر حفظ شود؛ چراکه دشمن در همه حال تلاش می کند تا روح تقدس و معنویت را از میان ما حذف کند.
این مرجع معظم تقلید تاکید کرد: دانشگاه ها باید با حوزه های علمیه ارتباط داشته باشند تا موجبات انتقال کمالات و علوم میان این دو نهاد برقرار شود؛ چراکه این تبادل نظرات وصلت می آورد و یک داد و ستد علمی انجام می گیرد.
آیت الله العظمی علوی گرگانی با تاکید بر افزایش ارتباط دانشگاه و حوزه علمیه، گفت: این افزایش ارتباط موجب پرورش یافتن جوانان و دانشجویان در دامن تقوا و کمالات می شود.
این مرجع تقلید ضمن ابراز خرسندی از موفقیت های دانشگاه محقق اردبیلی، خطاب به رئیس دانشگاه گفت: امیدواریم در آینده نزدیک دست پری از افتخارات برای ما به ارمغان بیاورید.
وی در پایان سخنان خود خطاب به رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: سلام گرم ما را به دانشمندان اردبیلی برسانید و بگویید ما در حوزه دعاگوی شما هستیم.
 
AWT IMAGE
وزارت علوم نیازمند وزیر شایسته و مقبول همه است
آیت الله سید هاشم بطحایی از مراجع تقلید و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری نیز با اشاره به فعالیت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در حال حاضر برای وزارت علوم نیازمند وزیر شایسته و لایق برای تعلیم و تربیت و با تجربه و مقبول همه هستیم.
وی با بیان اینکه بنده حوزه و دانشگاه را به موازی هم طی کرده ام، افزود: انتظار داریم در جامعه اسلامی همه جناح ها، اعم از اصلاح طلب و اصول گرا در یک جهت و مسیر الهی حرکت کنند.
آیت الله سید هاشم بطحایی با تاکید بر اینکه معیار ما سیره و سنت پیامبر است، تاکید کرد: رسالت دین، آگاهی و بیداری بشر در تمامی شئون زندگی است.
 
گفتنی است در این دو دیدار رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به صورت رسمی از حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی و حضرت آیت الله سید هاشم بطحایی برای حضور و سخنرانی در برنامه های علمی و فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی دعوت به عمل آورد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار