پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پشتیبانی از مدافعان حرم
30. شهريور 1396 - 16:01   |   کد مطلب: 5303
مراسم سنتی طشت گذاری در آستانه ماه محرم همزمان با سایر مساجد استان اردبیل با حضور دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی در مسجد این دانشگاه نیز برگزار شد..

٬به گزارش خبرنگار ابصارخبر، در آستانه آغاز ماه محرم الحرام مراسم سنتی استقبال از این ماه آیین طشت‌گذاری با حضور اخوان اکبری رئیس دانشگاه، حجت الاسلام واحدیزاده مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه در مسجد امام علی(ع) این دانشگاه برگزار شد.

دراین مراسم معنوی حجت الاسلام حمید واحدی زاده، مسئول نهاد رهبری دانشگاه،به سخنرانی درمورد اهمیت عزاداری برای سیدالشهدا و یاران باوفایش پرداخته و برگزاری پرشور چنین مجالسی را از ضروریات فعالیت های مذهبی در دانشگاه برشمرد.

وی درادامه سخنان خود به بیان مختصری از تاریخچه طشت گذاری در آذربایجان بویژه اردبیل پرداخته و گفت: این سنت یادآور رفتار جوانمردانه امام حسین و یارانش در مقابل سپاه حرّ است که به روایتی آن حضرت، در روز ۲۷ ذیحجه، آب مشک‌ها را در طشت‌ها ریخته و تمام لشکر حرّ و اسبان آنها را سیراب کردند.

قرائت زیارت عاشورا و مداحی، طشت گردانی به همراه سینه زنی و سفره احسان ازجمله برنامه های این مراسم بود.

 مراسم عزاداری ماه محرم به همت هیات دانشجویی انصارالمهدی (عج)به مدت ۱۰ شب در طول ماه محرم و صفر در مسجد دانشگاه برگزار خواهد شد.

عکاس:سعید آخربین

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار