پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
راهیان نور غرب کشور
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پشتیبانی از مدافعان حرم
17. مهر 1396 - 14:41   |   کد مطلب: 5412
رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان؛
سیاستگذاری سیستم آموزشی کشور نیازمند بازتعربف اساسی است
رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان در جمع کارکنان این دانشگاه با بیان اینکه تجمیع دانش و عمل کار پیچیده ای است،گفت: با بازتعریف در سیستم آموزشی کشور می توان به تحقق تجمیع دانش و عمل کمک کرد.
مصری رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، ترحم مصری رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس این دانشگاه به تشریح عملکرد خود طی مدت یکسال و نه حضور خود در دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخت و گفت: ما با انبوهی از تجربیات اجرایی و ارزنده روبه رو هستیم که اگر بتوانیم این تجربیات را کنار هم جمع کرده و از آنها استفاده کنیم می توانیم به موفقیت های درخور توجهی دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت مهندسی لازمه دست یابی به موفقیت در برهه کنونی است گفت: در کنار علم و دانش باید به عدالت نیز توجه کنیم تا خدای ناکرده در این میان با آبرو و حیثیت کسی بازی نشود.

مصری تجمیع دانش و عمل را کار پیچیده ای عنوان کرد و گفت: دانشگاه های ما شاید در تولید مقالات علمی هم کف با دانشگاه های اروپایی باشند ولی تجمیع دانش و عمل در شرکت هایی چون پژو و ایرباس اتفاق می افتد  که قطعات آنها در 5 کشور ساخته می شوند.

وی با بیان اینکه ما در دانشگاه های خود قدرت حل مسئله را داریم،گفت: آنچه که اساسی و اثرگذار است سیاستگذاری درست است که اگر در سیستم آموزشی ما باز تعریفی از سیاستگذاری در امر آموزش انجام شود می توانیم کارهای خوب و قابل توجهی در کشور انجام دهیم.

رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان در پایان سخنان خود گفت: امروز وقت آن است که سیاست به اقتصاد و اقتصاد نیز به نوبه خود به صنعت باج دهد تا کشور ما نیز شاهد پیشرفت های روزافزون شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار