پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
پشتیبانی از مدافعان حرم
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
17. آذر 1396 - 10:11   |   کد مطلب: 5687
بیانیه بسیج دانشجوی اردبیل در مورد قدس شریف؛
مسئله فلسطین، قابل مذاکره و مسامحه نیست
تصمیم نابخردانه، دولت آمریکا در مورد قدس شریف در واقع اهانت و تجاوز آشکار به عواطف و مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمانان در اقصی نقاط جهان است،لذا همه مسلمانان باید برای حفظ حرمت قدس شریف ،قبله اول مسلمین قیام کنند.
 مسئله فلسطین قابل مذاکره و مسامحه نیست

به گزرش خبرنگار ابصارخبر، بسیج دانشجویی دانشگاه های محقق، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و پیام نور اردبیل در مورد وقایع اخیر بخصوص قدس شریف و صهیونیستی سازی آن بیانیه ای صادر کردند.

                                            
 در این بیانیه آمده است: انتشار تصمیم احمقانه، در انتقال مرکز غده سرطانی رژیم صهیونیستی به قدس شریف و حمایت شیطان بزرگ از آن موجی از خشم و نفرت را بر علیه رژیم اشغالگر قدس و آمریکای مستکبر در جهان ایجاد و  زخم کهنه پیکره جهان اسلام را تازه کرده است.
شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در ادامه بیانیه خود با تأکید بر اینکه قدس شریف و اطراف آن، ناحیه مبارکه و حرم الهی و محل ظهور انبیاء الهی بوده است، می افزاید: بنا بر تاکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(قدس پاره تن اسلام است)، به یقین این تصمیم نابخردانه، اهانت و تجاوز آشکار به عواطف و مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد نفر از مسلمانان در اقصی نقاط جهان است،لذا همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی و هر کس که خود را در دایره اسلام می بیند باید برای حفظ حرمت قدس شریف ،قبله اول مسلمین قیام کند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به به منویات امام راحل (ره) و تاکیدات مقام عظمای ولایت،آمده است: مسئله فلسطین مسئله اول مسلمین است و  دشمنان اسلام و استکبار و صهیونیسم جهانی در طول این سال ها با اختلاف افکنی بین مسلمین و مشغول سازی دولت های اسلامی به درگیری و اختلاف با هم ، تلاش کردند فلسطین را به حاشیه کشانده و به فراموشی بسپارند.   

بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل ضمن محکوم کردن این تصمیم وقیحانه که نقض آشکار تمام قوانین بین المللی است و اعلام انزجار از  رژیم صهیونیستی و حامیان آن، از مسئولان و دست اندرکاران دولت خواست تا با به کارگیری تمام امکانات در اختیار از جمله فعال کردن ظرفیت دولت ها و کنفرانس اسلامی و پیگیری مستمر از نهاد های بین المللی، از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و نسبت به این اقدام خطرناک و وقیحانه واکنش مناسب و عملی انجام دهد چرا که مسئله فلسطین مسئله ناموس و شرف اسلام و مسلمین است و به هیچ عنوان قابل مذاکره و مسامحه نیست.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در ادامه بیانیه خود از ملت ها و دولت های اسلامی خواست تا بیش از این در دام طراحی اتاق های فکر دشمنان گرفتار نشده و ضمن کنار گذاشتن اختلافات طراحی شده از طرف صهیونیسم ،برای دفاع از مقدسات اسلامی خشم و نفرت خود را بر علیه این رژیم غاصب نشان داده و تمام قدرت خود را بر علیه دشمن صهیونیستی بسیج کنند.   

امضاء کنندگان بیانیه:

 بسیج دانشجویی دانشگاه های محقق اردبیلی

 بسیج دانشجویی علوم پزشکی اردبیل

 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

بسیج دانشجویی انشگاه پیام نور اردبیل

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار