پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
29. فروردين 1397 - 10:34   |   کد مطلب: 6192
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان؛
۲۵درصدتامین‌سلامت‌مردم به عهده وزارت‌بهداشت‌است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در نشست هماهنگی برنامه های هفته سلامت به وضعیت سلامت استان اشاره کرد وگفت: وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد تامین سلامت عمومی مردم را به عهده دارد.
برنامه های هفته سلامت در اردبیل

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، صبح امروز نشست هماهنگی ادارات در خصوص برنامه های هفته سلامت با حضور معاونین بهداشتی، درمان و غذا دارو، نمایندگان ادارات مرتبط با امر سلامت و سازمانهای مردم نهاد در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد. 

بابک نخستین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و جانشین ریاست ستاد هفته سلامت در این نشست با بیان اینکه وزارت بهداشت ۲۵ درصد تامین سلامت عمومی مردم را به عهده دارد، گفت: بقیه ارگانها و سازمانها ۷۵% وظیفه حفظ و تامین سلامت مردم را عهده دار هستند.
وی افزود: وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در هفته سلامت برای حساس سازی مردم به این مساله  برنامه های ویژه ای را با بهره گیری از توانمندی های سایر ادارات و رسانه جمعی برگزار می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ادامه سخنان خود یه شعار هفته سلامت اشاره کرد و گفت: سازمان جهانی بهداشت شعار امسال هفته سلامت را سلامتی برای همه و در همه جا تعیین کرده است.

وی جایگاه استان در زمینه سلامت در کشور را یادآور شد و گفت: به لحاظ صنعتی شدن جامعه ایران و عدم تحرک مردم و تغذیه ناسالم، بیماریهای فشار خون، دیابت، کلسترول بالا در بین مردم افزایش یافته است و استان اردبیل نیز در بعضی از شاخص های سلامتی و بهداشتی از میانگین کشوری بالاتر است.
 
 نخستین تصریح کرد: برای داشتن کشوری سالم با مردمانی سالم باید تمامی ارگانها و مردم در راستای تامین سلامت همگانی پویا باشند.

وی در پایان سخنان خود به راهکارهی تأمین سلامت همگانی اشاره کرد و گفت: توسعه برنامه های خود مراقبتی در امر بهداشت مردم خیلی اهمیت دارد و باید به این مقوله به صورت کاملاً علمی پرداخت شود و با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب این برنامه به خوبی اجرا شود.

انتهای پیام/

برنامه های هفته سلامت در اردبیل
برنامه های هفته سلامت در اردبیل

دیدگاه شما

آخرین اخبار