پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
31. فروردين 1397 - 16:41   |   کد مطلب: 6199
امام جمعه اردبیل گفت: حمله آمریکا و دو کشور اروپایی به سوریه هیچ خروجی برای آنها نداشت بلکه برعکس محکومیت گسترده جهانی برای سه کشور حمله‌کننده درست شد.
نمار جمعه اردبیل

به گزارش ابصارخبر به نقل از سبلان‌ما، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل تاکید کرد: حمله آمریکا و دو کشور اروپایی به سوریه هیچ خروجی برای آنها نداشت.

وی تصریح کرد: در این حمله نه هواپیمایی از بین رفت، نه مرکز شیمیایی توهمی منهدم شد، نه تلفات جانی به نفع آنها داشت، نه مسیر جنگ را عوض کرد، نه نفوذ ایران را ضعیف کرد، نه بشار را از کاخش فراری داد، نه روحیه او را خراب کرد و نه از تصمیمش منصرف ساخت، نه روحیه تروریست‌ها تقویت شد و نه روحیه ارتش سوریه تضعیف شد و نه اهل دنیا برای آنها کف زدند بلکه برعکس محکومیت گسترده جهانی برای سه کشور حمله‌کننده درست شد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: این حمله نه ارزش نظامی داشت و نه پیروزی سیاسی محسوب شد، نه اسرائیل را راضی کرد و نه عربستان را، نه حمله کننده‌ها را قوی و پرزور نشان داد، نه درگیری‌ها در سوریه را به پایان آن نزدیک کرد، نه ضربه‌ای به کانون‌های قدرت در منطقه که تحولات دست آنهاست وارد شد و نه برای متحدان آمریکا اعتباری و امیدی و روحیه‌ای از آن درست شد؛ یعنی این حمله یک افتضاح کامل برای حمله‌کنندگان و تاییدکنندگان بود.

وی خاطر نشان کرد: علت این ناکامی و افتضاح بزرگ، ترس این سه کشور از عکس‌العمل روسیه و ایران بود و لذا قبلا به روسیه اطلاع دادند که یک حمله محدود خواهیم داشت و این سه کشور معامله تسلیحاتی با عربستان دارند و این حمله برای ارضای عربستان و دوشیدن بیشتر این کشور عقب مانده و مرتجع بود و بزرگترین فایده این حمله رو شدن و آشکار گشتن ترس باطنی آنهاست و این در عملیات‌های نظامی بسیار سرنوشت‌ساز است.

صدای وجدان بیدار بشریت چرا در یمن و بحرین شنیده نمی‌شود؟

خطیب جمعه اردبیل گفت: عجیب است که یک کشور اسلامی مورد حمله مسیحی‌های افراطی و جنایتکار قرار می‌گیرد در عین حال مسلمان‌ها تماشا می‌کنند و بلکه کشورهایی از منطقه که کشور اسلامی هستند، این حمله را تایید و آمریکا را به حمله بیشتر تشویق می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: جای تاسف است که یک کشور همسایه در اعلامیه رسمی این حمله را صدای وجدان بیدار بشریت خوانده است؛ معلوم نیست که این صدای وجدان بیدار بشریت چرا در یمن و بحرین شنیده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: حمله عربستان به یمن منجر به بیش از 10 هزار شهید و نزدیک به 260 طفل شهید و 16 هزار طفل مجروح و ناقص العضو شده است، مصادره صدای وجدان بشریت و استفاده ابزاری از آن شایسته یک کشور اسلامی نیست.

یک پاسدار از حقیقتی پاسداری می‌کند که امام حسین(ع) از آن پاسداری کرد

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضیلت های ماه شعبان، اظهار داشت: رجب و شعبان مثل دوران سم‌زدایی و سپس حضور با استعداد در ضیافت بزرگ ماه رمضان و به منزله تصفیه خانه است و در شعبان با روزه، استغفار، صدقه و دعا سم‌زدایی می‌شود و به همین دلیل این چهار عمل در ماه شعبان ثواب مضاعف دارد و 70 استغفار در ماه شعبان، معادل 70 هزار استغفار در ماه‌های دیگر است.

وی  بهترین عمل در این روزها را برقراری ارتباط با آنها از طریق سنخیت و تبعیت دانست.

امام جمعه اردبیل با اشاره به روز پاسدار اظهار داشت: روز ولادت امام حسین(ع) را روز پاسدار نام گذاشته‌اند تا برسانند که یک پاسدار از همان حقیقتی پاسداری می‌کند که امام حسین(ع) از آن پاسداری کرد.

سپاه در حساس‌ترین برهه‌ها به کشور و انقلاب خدمت کرده است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در تبیین نقش حیاتی سپاه در حفظ و صیانت کشور و انقلاب گفت: سپاه در حساس‌ترین برهه‌ها به کشور و انقلاب خدمت کرده و امام فقید به حق فرموده‌اند که "اگر سپاه نبود، کشور هم نبود".

وی تصریح کرد: سپاه یک مجموعه نظامی صرف نیست بلکه یک مجموعه مکتبی است که طبق قانون اساسی، وظیفه اصلی آن حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است مجموعه سپاه پاسداران در سه عرصه نظامی، علمی و اقتصادی غرور مقدس ملت را احیا کرده است.

عاملی خاطر نشان کرد: جانبازان شهیدان زنده انقلابند و به تعبیر امام "جانباز همان شهیدی است که بقایای پیکرش در عالم خاک به جا مانده است".

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تجلیل از همسران جانبازان، آنها را قهرمانان اصلی در عرصه ایثار دانست.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار