پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
24. ارديبهشت 1397 - 11:17   |   کد مطلب: 6257
مدیر پیام‌رسان سروش در ارتباط تلفنی با برنامه پیک بامدادی از امکانات و تسهیلاتی که در اختیار پیام‎رسان‌های داخلی قرار گرفته است اظهار نارضایتی کرد.
 سرش

به گزارش ابصارخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، در روزهای اخیر پیام‌رسان‌های داخلی با اختلال و افت سرعت قابل توجهی مواجه شدند. گفته می‌شود وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت تجهیزات و امکانات لازم را آنگونه که باید در اختیار مدیران پیام‎رسان‌های داخلی قرار نمی‌دهند؛ موضوعی که این روزها به چالشی بین این وزارتخانه و پیام‎رسان‌های داخلی تبدیل شده است.

به همین منظور سید میثم سیدصالحی، مدیر پیام‌رسان ایرانی سروش، در برنامه پیک بامدادی دوشنبه، از امکانات موجود که در اختیار پیام‌رسان‌های داخلی قرار دارد گله کرد و گفت تسهیلاتی که اکنون در اختیار سروش قرار گرفته آن چیزی نیست که ما درخواست کرده بودیم.

مدیر سروش اظهار داشت: حمایت‌هایی که باید از پیام رسان‌های داخلی صورت می گرفته بر اساس مصوبات، سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی بوده که مصوب شورای عالی فضای مجازی است و ما هم چیزی خارج از آنچه که در بند 2 این مصوبه عملا آمده و حمایت‌های وزارت ارتباطات در آن ذکر شده  نخواستیم.

سیدصالحی ادامه داد: در این حمایت‌ها چندین مورد اشاره شده که بنا بوده در سه سطح ابتدایی، میانی و ملی، خدمات، امکانات و تسهیلاتی در اختیار پیام‌رسان‌های داخلی قرار بگیرد. اکنون پیام رسان سروش همان طور که آقای وزیر هم در صحبت هایشان اشاره کردند بیش از 7 میلیون نصب فعال دارد و طبق همان مصوبات، پیام رسان سروش عملا پیام رسانی در سطح ملی به حساب می آید. تسهیلاتی که در حال حاضر ما می خواهیم چیزهایی نیست که در اختیار پیام رسان سروش باشد؛ مواردی اعم از داشتن سی دی ان در شبکه اپراتورها تسهیلاتی مربوط به اینکه امکان ارسال پیامک ما، حداقل پیامک‌هایی که برای احراز هویت ارسال می‌نیم، معادل آن چیزی باشد که برای پیام‌رسان‌های خارجی وجود دارد و سرعتی که در اختیار آنها هست برای ما هم  برای ما فراهم شود.

او در خاتمه صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که: ما در حوزه فضای لازم برای نگهداری سرورهایمان، بارها از دوستان تقاضا کردیم فضایی خارج از مرکز انقلاب اسلامی، با توجه به تجمیع ارتباطاتی که در این مرکز وجود دارد، برای ما کاربردی نیست. ما درخواست کردیم هشت رک  در مرکز انقلاب یا مرکز امام این در اختیار این مجموعه قرار بگیرد اما همچنان ما نتوانستیم از این تسهیلات استفاده کنیم و در اختیار ما قرار نگرفته است. اگر هست و دوستان می‌گویند فراهم شده به ما هم آدرس بدهند تا ما هم بتوانیم از آن تسهیلات استفاده کنیم. اینها چیزهایی نیست که ما گفته باشیم، مصوبات خود شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات است و  ما تنها تقاضایمان این است که این مصوبات عملیاتی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار