پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
26. ارديبهشت 1397 - 15:29   |   کد مطلب: 6265
بیانیه دانشگاه محقق در محکومیت سخنان رییس جمهور آمریکا؛
هدف آمریکا از خروج برجام، ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت بود
خروج آمریکا از برجام که با هدف مهم ایجاد جنگ روانی در بین مردم، مرعوب ساختن مسوولان و شکاف بین مردم و حاکمیت انجام گرفت، نشان داد که آنها بر هیچ توافق بین المللی پایبند نیستند.
دانشگاه محقق

به گزارش ابصارخبر به نقل از  روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی،در این بیانیه آمده است:دروغ ­پردازی ها و تهمت ­های ناروای اخیر رییس جمهور آمریکا علیه ملت بزرگ ایران و اعلام خروج آمریکا از برجام که به دنبال نقض عهدهای مکرر صورت گرفت، بار دیگر دست چدنی و فریبکارانه سیاستمداران آمریکا را از زیر دستکش مخملی نمایان و بر کلام دوراندیشانه و حکمیانه پیرجماران ما که آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن درجه یک ملت ایران نامیدند، صحه گذاشت. خروج آمریکا از برجام که با هدف مهم ایجاد جنگ روانی در بین مردم، مرعوب ساختن مسوولان و شکاف بین مردم و حاکمیت انجام گرفت، نشان داد که آنها بر هیچ توافق بین المللی پایبند نیستند. چنین اقداماتی برخلاف هدف گویندگان و طراحان آن، موجبات بیشتر وحدت ملت بزرگ ایران و مسوولان نظام شده و آمریکا را در جهان بیش از گذشته بی اعتبار کرده و در یک انزوای سیاسی قرار داد. 

ملت بزرگ ایران، امروز نه روز تشتت و تفرقه و مذمت همدیگر، بلکه روز عبرت، تجربه تاریخی، دشمن­شناسی، اتحاد و همدلی و تکیه بر ظرفیتهای بالای درون کشور است. تجربه ­ای که می­گوید آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن همچون سال‌های نه‌چندان دور دهه 80 متخصص نقض عهد بوده و غیر قابل اعتماد هستند. تجربه­ ای که می­گوید عزت و استقلال ملی ما نه با نگاه به بیرون از مرزها، بلکه در سایه تکیه بر مردم، توانمندی­های داخلی و عمل به رهمنودهای ولایت مطلقه فقیه بدست می ­آید. 
ما دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی ضمن محکوم کردن سخنان رییس جمهور آمریکا و دعوت همگان به وحدت و یکپارچگی، از دولتمردان و تصمیم­گیران می­خواهیم که برای حفظ عزت و استقلال ملی با اتکال به خداوند یکتا و تکیه بر استعدادهای درون کشور تحت تدابیر رهبری معظم انقلاب مبنی بر بی ­اعتمادی به سه کشور اروپایی هوشمندانه تصمیم گرفته و از تجربه بدعهدی امروز آمریکایی­ها و اروپایی­ها در دهه 80 عبرت گرفته و بدون اخذ تضمین مطمئن از سه کشور اروپایی برجام را ادامه ندهند. 
بی تردید ملت بزرگ ایران از این برهه نیز با هوشمندی عبور کرده و دشمنان خود را مایوس خواهد کرد. امید است با بیداری امت اسلامی شاهد رهایی جوامع انسانی و اسلامی از دست نظام سلطه و نوکران و سرسپردگان آن باشیم.
انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین اخبار