مجلس شورای اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
2. خرداد 1397 - 15:10   |   کد مطلب: 6289
فتح سنگرخونین شهر و آزادسازی خرمشهرکه در سخت ترین شرایط و در سایه ی عنایت ویژه حضرت حق حاصل شد؛ تنها منحصر به آن زمان نبوده و جوانان مومن و انقلابی کشور آماده ی جان فشانی و پاسداری از ارزش های اصیل نظام و انقلاب هستند.
بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت سوم خرداد

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان به همراه بسیج اساتید، طلاب و روحانیون اردبیل در آستانه سی و ششمین سالروز آزادسازی خرمشهر با صدور بیانیه ای یاد و خاطره حماسه آفرینان سوم خرداد را گرامی داشتند.

در این بیانیه آمده است:حماسه ماندگار سوم خرداد 1361 و سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس و در روند جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعث عراق و حامیان غربی و عربی آن، علیه جمهوری اسلامی ایران است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان در ادامه با بیان اینکه مقاومت، ایستادگی و پایداری کم نظیر شیرمردان و شیرزنان خطه غیور خوزستان و ایران در عملیات بیت المقدس که در نهایت منجر به شکست مفتضحانه ارتش بعث عراق شودد،اعلام داشت: بار دیگر ثابت شد که  تنها با اتکا به نیروی ایمان و اراده قوی و توکل بر قدرت لایزال الهی، می توان بر تمامی قدرت های خودکامه و استکباری فائق آمد.

بسیج طلاب نیز در ادامه این بیانیه  خاطر نشان کرد: ارتش از بن دندان مسلح بعث عراق که تصور می کرد در فرصت کوتاهی تمامی منطقه خوزستان را تصرف و به خاک خود ضمیمه خواهد نمود، هیچ گاه فکر نمی کرد که این گونه مقهور قدرت بی چون و چرای جوانان مومن و رزمندگان ولایی و خدایی این مرزو بوم باشد.

بسیج اساتید،طلاب وروحانیون و بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل ضمن تبریک فرا رسیدن حماسه سوم خرداد و آرزوی علو درجات برای شهدای گران قدر این حماسه ی جاودان، موارد ذیل را خاطر نشان می سازد:

1 – صیانت از آرمان های والای انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در برهه ی حساس کنونی که قدرت های غدار و مستکبر با عهد شکنی و نقض تعهدات، بار دیگر زبان به تهدید و ارعاب ملت ایران گشوده اند، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

2- فتح سنگرخونین شهر و آزادسازی خرمشهر قهرمان که در سخت ترین شرایط و در سایه ی عنایت ویژه حضرت حق حاصل شد؛ تنها منحصر به آن زمان نبوده و جوانان مومن و انقلابی کشور آماده ی جان فشانی و پاسداری از ارزش های اصیل نظام و انقلاب و فتح الفتوح های پی در پی می باشند.

3- اظهارات سخیف، غیرواقعی، توهم آلود و توهین آمیز وزیر امورخارجه ی آمریکا که نشان دهنده ی عجز و استیصال جبهه ی استکبار در برابر قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران در منطقه ی غرب آسیا و عزت و اقتدار بی مثال کشورمان در مبادلات منطقه ای و بین المللی می باشد، باردیگر نشان داد که آمریکا کماکان «شیطان بزرگ» است و هرگونه تعامل و سازش با این قدرت استکباری، خیانت به خون شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی است.

4- عدم اعتماد به وعده های پوشالی و دروغین آمریکا و کشورهای غربی که تنها به منافع خود می اندیشند، باید در دستور کار اعضای دولت و دستگاه دیپلماسی کشور قرار گیرد و از ظرفیت های فراوان داخلی و نعمت های فراوان خدادادی و استعدادهای جوانان و نخبگان استفاده شود و از دستاوردهای هسته ای و تولیدات ملی صیانت گردد.

5- اتحاد دنیای اسلام و کشورهای مسلمان در برابر زیاده خواهی و گستاخی های رژیم مجعول و نامشروع صهیونیستی و حمایت از ملت مظلوم و رنج دیده ی فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف، خواسته ی به حق کشورهای اسلامی و آزادی خواه جهان است.

6- حفظ اتحاد و همدلی میان سران قوا و پرهیز از دامن زدن به حواشی و اختلافات که موجب سوء استفاده و خشنودی دشمنان را فراهم می آورد؛ مورد توجه قرار گیرد و فرامین حکیمانه ی مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های کلان و راهبردی کشور و رسیدگی به مشکلات مردم و به ویژه جوانان و تحصیلکردگان، در اولویت امور گنجانده شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار