پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
14. آذر 1397 - 13:07   |   کد مطلب: 7033
استاندار اردبیل در مراسم روز دانشجو با بیان اینکه دانشگاه نقش محوری در توسعه استان دارد گفت: طرح های توسعه ای استان به سرعت در حال پیشرفت است.
استاندار اردبیل

به گزارش خبرنگار ابصارخبر،اکبر بهنام جو استاندار اردبیل پیش از ظهر امروز در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: در تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی سه مجموعه دانشگاه، حوزه و بازار مؤثر است و به همین دلیل باید نسبت به دانشگاه و ظرفیت‌های آن باید دیدگاه ویژه داشت.

وی افزود: برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در دانشگاه در راستای توسعه استان اردبیل باید ارتباط بین فضای درون دانشگاه با فضای خارج از آن بیش از این باشد.

استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی در مسائل روز جامعه عنوان کرد: در خصوص موارد پژوهشی و استفاده از ظرفیت دانشگاه در این حوزه نیز اقدامات مؤثری انجام یافته است؛ برای مثال در خصوص دلایل و راهکارهای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و نزاع و خشونت، مطالعات زیادی انجام شده و برای اولین بار این موضوع به صورت علمی توسط دانشگاه صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: برنامه‌های منسجمی توسط دانشگاه و اساتید دانشگاهی تدوین شده و به نهادهای اجرایی ارائه خواهد شد تا بر اساس آن در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام‌های اساسی برداشته شود.

بهنام جو تصریح کرد: در راستای توسعه اشتغال استان نیز باید برنامه‌های علمی و دقیق انجام گیرد و بسترهای اشتغال همانند تسهیلات بانکی و ایجاد فضای کسب و کار توسط نهادهای اجرایی انجام شود که در گام بعدی باید از ظرفیت دانشگاه بهره برد و در همین راستا از سال آتی برای ایجاد ارتباط بیش از پیش دانشگاه با بازار کار برنامه‌هایی مد نظر داریم. وی بیان کرد: لازمه توسعه هر جامعه‌ای گفت‌وگو و شنیدن سخنان منتقدانه و مخالف است و برای ایجاد وحدت در جامعه باید صدای مخالف را شنید زیرا در این سخنان شاید راهکارهایی برای توسعه وجود داشته باشد که خوشبختانه این فضا در استان اردبیل مثبت است.

استاندار اردبیل گفت: در داخل دانشگاه باید علاوه بر مسائل سیاسی بر مسائل روز جامعه همانند فرهنگی و اجتماعی نیز اقدام شده و از نظرات اساتید دانشگاهی استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید به دانشگاه و دانشگاهیان اهمیت ویژه ای بدهیم، اضافه کرد: ارتباط دانشگاه با بیرون باید تقویت شود و دانشگاهیان در حل مشکلات حوزه های مختلف به خصوص در زمینه آسیب های اجتماعی نقش آفرینی کنند. 
 

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار