پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
16. دى 1397 - 15:13   |   کد مطلب: 7161
آیت‌الله سیدابراهیم سیدحاتمی نماینده سابق مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری دار فانی را واع گفت.
آیت‌الله سیدابراهیم سیدحاتمی

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، آیت‌الله سیدابراهیم سیدحاتمی نماینده سابق مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز پس از تحمل رنج بیماری، دار فانی را واع گفت.

میر ابراهیم سیدحاتمی، فرزند حاج سید جواد از علمای اردبیل متولد۱۳۰۳ هجری شمسی در اردبیل، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری از استان اردبیل بود.

 وی علاوه بر تحصیل در مدارس دولتی مقدمات و بخشی از علوم حوزوی را از اساتید وقت حوزه‌ علمیه اردبیل فرا گرفت و در سال 1327 شمسی به حوزه‌ علمیه قم رفت تا به تکمیل تحصیلات سطوح عالیه بپردازد.

سیدحاتمی در دروس خارج فقه و اصول حاج آقا حسین بروجردی، سید محمد حجت، شیخ محمدعلی اراکی و روح الله خمینی نیز حاضر شد و مقامات عالیه علمی را کسب کرد و پس از بازگشت به زادگاه خود اردبیل، در سال 1343 شمسی،  به تدریس سطح عالی علوم حوزوی در حوزه علمیه و تفسیر قرآن پرداخت.

همراهی با انقلاب اسلامی ایران و حضور فعال در کنار امام جمعه فقید اردبیل آیت‌الله مروج در دوران بعد از پیروزی، سرپرستی حوزه علمیه اردبیل، احداث مساجد و مرکز خدمات درمانی و حضور در مجلس خبرگان رهبری از اهم فعالیت‌های اجتماعی وی محسوب می‌شود.

وی که از ارکان معنوی منطقه بود، در سال 94 به دلیل کهولت سن و ضعف جسمانی از شرکت در انتخابات مجلس خبرگان‌رهبری انصراف داد.

انتهای پیام/ج

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار