پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
18. دى 1397 - 22:46   |   کد مطلب: 7169
یادواره 267 شهید عملیات های کربلای 4 و 5 با محوریت سردار شهید داور یسری در مهدیه اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، شامگاه سه شنبه یادواره شهدای عملیات های کربلای 4 و 5 با حضور سردار محمد جعفر اسدی مسئول بازرسی قرارگاه خاتم الانبیای سپاه و اقشار مختلف مردم در مهدیه اردبیل برگزار شد.

سردار جلیل بابازاده قانع فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 267 شهید عملیات های کربلای 4 و 5 گفت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب؛ زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهدا نیست.

وی در ادامه سخنان خود به جمعی از شهدای شاخص این عملیات ها از استان اردبیل اشاره کرد و گفت: شهیدان داور یسری،  محمدزاده ،حسین حیدری و برادران نوعی اقدم از جمله شهدای شاخص اردبیل در عملیات های کربلای 4 و 5 هستند.

باباراده به اهداف برگزاری یادواره های شهدا اشاره کرد و با بیان اینکه این یادواره ها اهداف سیاسی را دنبال نمی کنند خاطر نشان کرد: تجدید میثاق با آرمان های شهدا و یادآوری ایثار و فداکاری این عزیزان کمترین کاری است که می توانیم در پاسداشت و نکوداشت شهدای گرانقدر انجام دهیم چراکه آسایش و امنیت کنونی کشور مدیون خون شهدا است.

وی با بیان اینکه اگر لحظه ای در امر فرهنگ سازی ارزش های دفاع مقدس غفلت کنیم این علم بزرگ دست نا اهلان و بدخواهان نظام می افتند بنابراین برگزاری یادواره ها خود بهترین عامل برای جلوگیری از تحریف دشمنان در خصوص حماسه آفرینی های جوانان کشور در 8 سال دفاع مقدس است.

این یادگار دوران دفاع مقدس در ادامه سخنان خود به بیانات رهبر انقلاب در خصوص اهمیت گرامیداشت سالروز جماسه کربلای 4 و 5 پرداخت و گفت: شب های عملیات کربلای 5 لیله القدر انقلاب اسلامی است بطوریکه هرکس این واقعه مهم را فراموش کند در واقع از لشکر انقلاب حذف شده است.

وی افزود: سپاه اسلام در عملیات کربلای 5 با تمرین درس های عاشورا، مثل رزمندگان صدر اسلام جانفشانی کردند.

بابازاده در پایان سخنان خود به شهدای استان در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما به یاد شهدا هر چه در توان داریم انجام می دهیم چراکه لحظه ای غفلت از ارزش های دفاع مقدس و رزمندگان اسلام صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد می کند.

 پخش نماهنگ عملیات کربلای 4 و 5، شعرخوانی استاد کلامی زنجانی و مداحی سرباز از مادحین اردبیل از جمله برنامه های این یادواره باشکوه در اردبیل بود.

انتهای پیام/ج

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار