پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
4. اسفند 1397 - 16:47   |   کد مطلب: 7306
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خبرداد؛
ایجاد سامانه مطالعه پایان‌نامه‌های دانشجویی در اردبیل
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: در جهت اجرای طرح‌های بهبود مستمر و به منظور افزایش سهولت دسترسی به پایان‌نامه‌ها و امکان مطالعه آن از سوی دانشجویان و استادان از داخل دانشگاه، فاز اول سامانه مطالعه آنلاین پایان‌نامه‌ها ایجاد شد.
فرزاد ستاری

فرزاد ستاری معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در گفتگو با ابصارخبر گفت: در جهت اجرای طرح‌های بهبود مستمر و به منظور افزایش سهولت دسترسی به پایان‌نامه‌ها و امکان مطالعه آن از سوی  دانشجویان و استادان از داخل دانشگاه، فاز اول سامانه مطالعه آنلاین پایان‌نامه‌ها ایجاد شد.

وی افزود: در مرحله نخست بالغ بر 5410 فایل پایان‌نامه بارگذاری شده است و علاوه بر این، اداره کتابخانه‌ها نیز جهت تسهیل دسترسی، چند دستگاه کامپیوتر مخصوص بهره‌برداری از این سامانه در کتابخانه دانشکده فنی مستقر کرده است.

ستاری خاطرنشان کرد: با این سامانه دانشجویان به راحتی پایان‌نامه‌ها را  جستجو كرده و هر مطلبی که می نویسند برای همه قابل مشاهده است.

وی گفت: در فاز اول تمامی پایان‌نامه‌ بارگذاری شده، قابل دسترسی و خواندن است و در فاز دوم تمام پایان‌نامه‌ها نشر آزاد خواهد بود که پایان‌نامه‌ها را می توان مطالعه و چاپ کرد.

ستاری افزود: در دسترسی آزاد، پایان‌نامه‌ها از خارج از دانشگاه توسط عموم قابل جستجو و مطالعه خواهد بود و به افراد بیرون از دانشگاه، محققان و صاحبان صنایع کمک می‌کند اگر سوالی داشتند براحتی با دانشگاه ارتباط برقرار کنند.

معاون پژوهشی و فناوری واحد اردبیل درخصوص موضوع پایان‌نامه‌ها گفت: در موضوعات مختلف در تمامی رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری واحد اردبیل پایان‌نامه‌ها در سامانه بارگذاری شده است و این کار اولین‌بار در واحد اردبیل انجام شده و پس از اخذ مجوز سازمان مرکزی فاز دوم هم اجرا می‌شود.

عضو هیات علمی واحد اردبیل به عصر تکنولوژی اشاره کرد و گفت: با این روش می توان پاسخگوی دانشجویان نسل جدید شد زیرا امروز دانشجویان به روش‌های نوین مطالعه علاقه دارند تا انتقال دانش با سرعت و صحت انجام شود.

وی در خصوص نحوه دسترسی به این سامانه گفت: دانشجویان و اساتید می توانند از طریق اینترنت دانشگاه و رایانه‌های اداری و همراه از این سامانه استفاده کنند.

ستاری مزایای استفاده از این سامانه را در خودکنترلی پایان‌نامه‌ها اعلام کرد و گفت: این سامانه نشان می‌دهد که استادان در چه موضوعاتی متمرکز هستند و کیفیت کار پایان‌نامه‌های دانشجویی مشخص می‌شود و باعث خودکنترلی در کیفیت خواهد شد.

معاون پژوهشی و فناوری واحد اردبیل با بیان اینكه این سامانه باعث می‌شود امکان ارجاعات به پایان‌نامه‌های کار شده در دانشگاه افزایش پیدا کند، اضافه كرد: بزودی سامانه دیگری نیز افتتاح می‌شود که در آن پروپوزال قبل از اینکه به مرحله اجرایی برسد در بین گروههای مرتبط با موضوع مسئله چه داخل دانشگاه و چه خارج دانشگاه قابل اشتراک و نقد می‌شود.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار