پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
7. اسفند 1397 - 13:02   |   کد مطلب: 7324
مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با حضور جمعی از مسئولان استانی و دانشگاه، اساتید، کارکنان و زوجین دانشجو در محل سالن آیت الله مشگینی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
ازدواج دانشجویی

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) خاطرنشان کرد: در بیست و دومین دوره از جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل 312 نفر از دانشجویان نام نویسی کرده اند که 85 نفر از آنها دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی هستند.

وی با بیان اینکه تمام سعی و تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها حل مشکل ازدواج جوانان و ترویج ازدواج آسان است، گفت: زوجین دانشجو با اعزام به سفر زیارتی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، بمدت 4روز در شهر مقدس مشهد اسکان داده می شوند و یک وعدۀ غذایی را میهمان سفرۀ امام رضا علیه السلام خواهند شد.

حجت الاسلام حسنی در بخش دیگری از صحبت های خود به عوامل حکمت تشکیل خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: گسترش آرمان توحیدی، آرامش روانی و سازندگی اجتماعی و اخلاقی از مهمترین عوامل حکمت تشکیل خانواده هستند.

وی در ادامه اظهار محبت، خوش رویی، خوش رفتاری، رعایت حقوق، تامین نیازهای مادی، همکاری، احترام متقابل، رفق و مدارا، چشم پوشی، قناعت، رضایت الهی، همسر شناسی، برقراری رابطه عاطفی، پذیرش تفاوتها، صداقت و اخلاص، میانه روی، انعطاف پذیری، اعتماد، احترام تقابل، قدردانی و خودشناسی را به عنوان مهمترین عوامل تحکیم خانواده برشمرد و تشریح کرد: ترس از فقر، اهمیت دادن به ثروتمندی، گریز از مسئولیت و ناآگاهی از دین موانع تشکیل خانواده هستند.

دکتر معرفت سیاهکوهیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) افزود: برگزاری جشن ازدواج در چنین روزی مایۀ برکت و رحمت الهی اسشت و جوانان باید این را قدر بدانند.

وی با بیان اینکه ما انسان ها همواره در معرض خطر، گناه و لغزش قرار داریم، گفت: استقامت در اقامه نمازهای پنجگانه یومیه مورد تاکید اهل بیت علیهم السلام و مسبب نزول برکات الهی می شود.

دکتر سیاهکوهیان با اظهار اینکه در حال حاضر دشمن با تمام امکانات خود وارد جنگ اقتصادی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، تصریح کرد: جنگی که از اول انقلاب اسلامی با ملت ایران آغاز شده است همچنان ادامه دارد و اگر ما لحظه ای را غفلت کنیم و امید، شور، شعور خود را از دست بدهیم، بازنده خواهیم بود.

وی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به حدیثی از حضرت زهرا(س) دانشجویان را به مهربانی با یکدیگر و گذشت در زندگی توصیه نمود.

علی ملا احمدی مدیر کل صدا و سیمای استان اردبیل نیز در این مراسم سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها را گرامی داشته و مقام والای مادر را تکریم نمود و یاد مادران شهدا را گرامی داشت و تصریح کرد: مادران شهدا در سخت ترین شرایط کشور از جگر گوشۀ خود گذشتند و آن را فدایی اسلام تربیت کردند.

وی با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور موجود است و قابل چشم پوشی نیست که بخشی از آن بدلیل تحریم ها و برخی به دلیل سوء مدیریتی است، تاکید کرد: با وجود این مشکلات امیدواریم با همت و برنامه ریزی بر این مشکلات نیز فائق و پیروز خواهیم شد.

ملا احمدی ساده زیستی و قناعت را راه حل بسیاری از مشکلات و مسائل عنوان کرده و گفت: اگر در طول تاریخ اسلام مروری داشته باشیم، زندگی هایی را خواهیم یافت که برکات آن چشمگیر بوده؛ که بزرگترین الگو زندگی حضرت زهرا(س) است.

وی در بخش پایانی سخنرانی خود، زوجین را به اهمیت رسانه و سواد رسانه ای و سرمایه گذاری دشمنان اسلام در این حوزه دعوت نمود و گفت: زیر ساخت امپراتوری رسانه ای دست استکبار جهانی است که در این فضای رسانه ای فشار روی خانواده ها بخصوص جوانان است.

گفتنی است اهدای لوح یادبود و هدیه به زوجین دانشجو، عقدخوانی نمادین یکی از زوجین، اهدای لوح یادبود به مدیر کل صدا و سیمای استان اردبیل از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، نوازندگی گروه موسیقی طهورا و پخش کلیپ از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

*****

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار