پربازدیدترین ها

کد خبر: 7357 ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های فارس:

برخی دستگاه‌های مسئول در زمینه سیل امروز شیراز قصور و سهل‌انگاری داشته‌اند

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس در نامه‌ای به رئیس کل دادگستری استان، خواستار بررسی با فوریت، جدیت و با دقت تمام ابعاد حادثه سیل امروز شیراز و برخورد قاطع و قانونی با خاطیان احتمالی هستیم.

برخی دستگاه‌های مسئول در زمینه سیل امروز شیراز قصور و سهل‌انگاری داشته‌اند
به گزارش ابصارخبر، خبرگزاری دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس در پی وقوع سیل در شیرازنامه سرگشاده ای خطاب به دکتر علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری استان فارس نوشت.
 
در بخشی از این نامه آمده است:
صبح امروز در اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب، شاهد حادثه‌ای تلخ و تاثر برانگیز در ورودی شهر شیراز یعنی دروازه قرآن بودیم که در این حادثه برابر آمار دستگاه‌های مسئول تعدادی از هم وطنان عزیزمان که قریب به اتفاق آن‌ها از مسافرین نوروزی بودند، جان خود را از دست دادند و شیرینی بارش نعمت الهی اینگونه بر کام مردم مهمان نواز شیراز تلخ شد.

جا دارد از همین طریق ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های بازماندگان، مراتب تاسف و تسلیت خود را به این عزیزان اعلام بداریم.ضمن تشکر از پیگیری و حضور به موقع دادستان شیراز در صحنه وقوع حادثه جهت بررسی‌های لازم، از شواهد و قرائن اینگونه بر می‌آید که علی رغم پیش بینی و هشدار‌های هواشناسی مبنی بر وقوع سیل در این ایام؛ متاسفانه برخی دستگاه‌های مسوول در این زمینه قصور و سهل انگاری داشته اند که نتیجه این بی تدبیری و قصور باعث جان باختن تعدادی از هم وطنان عزیزمان شده است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس ضمن ابراز تاسف مجدد به علت وقوع این حادثه غم انگیز؛ انتظار دارد مجموعه قضایی استان با فوریت، جدیت و با دقت تمام ابعاد این حادثه غم انگیز را بررسی نموده و برخورد قاطع، قانونی و سریع با خاطیان احتمالی و مسئولین ذیربط سهل انگار و کم کار در این حادثه را داشته باشد.