پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
23. فروردين 1398 - 17:01   |   کد مطلب: 7409
امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: سپاه کابوس آمریکا شده است، آن‌ها زخمی هستند و زخم‌شان بسیار عمیق است و عمیق‌تر نیز خواهد شد.

به گزارش ابصارخبر، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: سپاه کابوس آمریکا شده است، آن‌ها زخم‌های بزرگی از ما دارند که این زخم رفته رفته بزرگتر نیز خواهد شد.

وی افزود: هیچ نعمت خداوند مثل نعمت عقل نیست و ضربه‌ای که بی‌عقلی به خود، جامعه، بشریت و دین می‌زند، هیچ عنصری نمی‌زند؛ تصمیم ترامپ در قرار دادن سپاه در ردیف داعش، ظهور بزرگِ بی‌عقلیِ زمامدارِ آمریکا است.

امام جمعه اردبیل بیان داشت: این تصمیم ذره‌ای اثر مثبت برای آمریکا ندارد و برای کشور ما هم هیچ تاثیری ندارد چون بوش قبل از او سپاه را تحریم کرده است و جعل سپاه در لیست تروریسم در تجارت ایران، در امنیت آن و در هیبت و هیمنه سپاه تاثیری ندارد؛ بلکه این تصمیم، هم هیبت سپاه را بالا برد و هم محبوبیت آن را بیشتر کرد و هم ملت ما را منسجم نمود.

وی ادامه داد: چند علت برای این تصمیم دخیل بود اول، خوش‌رقصی به صهیونیست‌ها چرا که رأی آمریکا در دست یهودی‌ها و آیپک است، اگر آن‌ها اراده نکنند، کسی رئیس جمهور نمی‌شود؛ این درحالی است که کل یهودی‌های دنیا ۱۳ میلیون نفر هستند ولی مثل اختاپوس خود را بر مراکز حساس تصمیم‌گیری دنیا مسلط کرده‌اند و رؤسای جمهور آمریکا بیشتر از سنا و کنگره از آیپک می‌ترسند.

عاملی تصریح کرد: پمپئو اعتراف می‌کند که فقط به خاطر اسرائیل، سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار داده است، این جمله خیلی جالب است چون به این معنا است که ما به خاطر حمایت از خطرناک‌ترین تروریست جهان یعنی اسرائیل، سپاه را جزو لیست تروریست‌ها قرار دادیم؛ چنین وقاحتی فقط از آمریکایی‌ها سر می‌زند چون مست قدرت هستند و مست، چیزی نمی‌فهمد.

وی گفت: مسأله دوم، عقده تحقیر و ناکامی و شکست‌های آمریکا در منطقه است؛ در چهل سال گذشته، سپاه عامل اصلی ناکامی همه طراحی‌ها و نقشه‌های آمریکا در خاورمیانه بوده است، این ناکامی و حقارت، یک عقده بزرگ برای آن‌ها درست کرده است و آن‌ها نمی‌توانند از فشار و عذاب این عقده خلاص شوند و دستور ترامپ، نتیجه همان عقده حقارت است.

عاملی اشاره کرد: آمریکا اگر از شدت ناکامی، خسارت مالی، خسارت جانی و خسارت عرضی دق مرگ شود برای ما غیرمنتظره نیست؛ اولین ناکامی آن‌ها در مدیریت منطقه توسط سلفی‌ها و داعشی‌ها و رساندن داعش به ایران بود؛ قرار بود سوریه، عراق و لبنان با دست داعشی‌های وهابی سقوط کند، آن‌ها داعش را با هزینه فراوان برای ایران درست کرده بودند و برنامه این بود که یک سوم ایرانی‌ها در ورود داعشی های سوریه و عراق و عربستان به ایران کشته شوند.

وی افزود: سپاه، هفت تریلیون دلار هزینه آن‌ها را بر باد داد و داعش که تا چهل کیلومتری ایران آمده بود هم در عراق و هم در سوریه، ریشه‌کن شد؛ آن‌ها با مقصد تامین امنیت اسرائیل، قرار بود با داعش، حکومت سوریه و لبنان را ساقط کنند تا همسایگان اسرائیل، همه از موالیان اسرائیل باشند اما سپاه همه چیز آن‌ها را بر باد داد و در بیخ گوش آن‌ها خیمه زد؛ آن‌ها از این جهت زخمی هستند و زخم آن‌ها بسیار عمیق است و عمیق‌تر نیز خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در داخل کشور نیز سپاه تمام برنامه‌های آمریکا علیه ایران را بر باد داده است آن‌ها فقط با بنزین می‌توانستند کشور را به‌هم بریزند اما سپاه با احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس، نه تنها ایران را در بنزین خودکفا کرد بلکه به صادرکننده بنزین تبدیل نمود و آمال و آرزوهای آن‌ها را بر باد داد.

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود گفت: آن‌ها در تحریم برای فشار حداکثری برنامه‌ریزی کرده بودند و برای آن‌ خیلی امیدوار بودند به‌طوری‌که می‌گفتند امسال کریسمس را در تهران جشن خواهیم گرفت، اما اینجا نیز آرزوهای آن‌ها بر باد شد و یک علت مهم آن، سپاه بود.

وی افزود: فازهای متعدد پارس جنوبی، توسط سپاه پاسداران راه‌اندازی شد، اخیراً رئیس جمهور، سه فاز پارس جنوبی را افتتاح کرد که با راه‌اندازی آن، سالانه میلیاردها دلار ثروت به کشور سرازیر می‌شود.

عاملی ادامه داد: الان در تحریم، حیثیت آمریکا زیرسؤال رفته است، او حجم عظیمی از امکانات خود را جمع کرده ولی به هدف نرسیده است؛ فقط از وزارت خزانه‌داری آمریکا ۳۵۰ نفر را بسیج کرده‌اند، پهلوانان جنگ روانی را جمع کرده‌اند، متخصصین سقوط شوروی سابق را بسیج کرده‌اند، دو رئیس جمهور آمریکا گفته‌اند این تحریم‌ها در تاریخ بی‌نظیر است اما به هدف خود نرسیده‌اند.

وی گفت: با این کار آمریکا در برابر یک کشور جهان سومی، کاملا بی‌حیثیت می‌شود. آن‌ها برای جبران بی حیثیتی، به همه چیز دست می‌زنند و چون بیشتر از همه از سپاه زخمی هستند لذا سپاه را در لیست تروریست‌ها گذاشتند تا قدری دلشان خنک شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: آن‌ها در سیل اخیر انتظار داشتند که ماهی‌های خوب بگیرند اما دیدند فرمانده سپاه تا کمر در داخل آب کار می‌کند، سپاه نه تنها تجهیزات و امکانات خود را به میدان آورد، بلکه دستور داد پاسداران جلوی سیل بخوابند تا به مردم آسیبی نرسد.

وی ادامه داد: بیشترین عصبانیت آمریکا از موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ایران است؛ این موشک‌ها، مجال هرگونه تحرک در منطقه یا فکر حمله به ایران را از آمریکا گرفته است و همه این موشک‌ها تولید سپاه است، به همین جهت لفظ سپاه مخصوصاً سپاه قدس برای آن‌ها مثل کابوس می‌ماند.

حضرت آیت الله عاملی در ادامه بیان کرد: امروز آمریکا آنقدر جنایت کرده و آنقدر بین ملت‌ها مخصوصا ملت‌های مسلمان منفور شده که هرکس را متهم یا محکوم کند، مدال بزرگ افتخار بر گردن او آویخته است؛ از آن طرف ملت ما، چه انقلابی و چه غیرانقلابی به خوبی می‌داند که کشور را سپاه حفظ کرده است و لذا همه خود را مدیون سپاه می‌دانند، از این رو با این کار ترامپ، دولت آمریکا هرچه در ایران طرفدار داشت از دست داد.

وی افزود: اگر قرار باشد دولتی در لیست تروریست‌ها باشد، آمریکا است؛ تروریسم در دنیا سه رکن دارد، صهیونیسم، وهابیت و منافقین و همه را آمریکا درست کرده است؛ ۷۰ سال است اسرائیل با کمک آمریکا حمام خون در فلسطین راه انداخته است، القاعده، طالبان و داعش نیز همه از شاخه‌های وهابیت هستند و همه توسط آمریکا درست شده‌اند.

عاملی اظهار داشت: کلینتون گفت القاعده ساخته دست آمریکا است و ترامپ گفت داعش توسط اوباما ساخته شده است؛ اگر دنیا از صهیونیسم، وهابیت و منافقین خلاص شود، هیچ تروری در دنیا اتفاق نمی‌افتد؛ بنابراین وقاحت بسیار بزرگی لازم است تا آمریکای تروریست مجموعه‌ای مثل سپاه را که ریشه داعش را خشکاند، تروریست بنامد.

وی گفت: من از دولت ایران می‌خواهم عکس ۲۹۰ مسافر مظلوم ایرانی را که در فراز خلیج فارس توسط ناو ونسینس آمریکا جان خود را از دست دادند را منتشر کند و از جوان‌ها می‌خواهم عکس این مظلومین را به ترامپ و سایت‌های دولت آمریکا ارسال کنند تا شاید آن‌ها حیاکنند.

خطیب جمعه اردبیل اظهار داشت: دست منافقین به خون ۱۷ هزار ایرانی بی‌گناه که در بین آن‌ها امام جمعه، آیت الله، رئیس جمهور، نخست وزیر، نماینده مجلس و قاضی وجود دارد آغشته است؛ این تروریست‌ها به مشاوران پمپئو و جان بولتون تبدیل شده‌اند و معنی ورود آن‌ها به کاخ سفید این است که ایرانی‌ها باید کشته شوند؛ یعنی انسان‌ها در نگاه آن‌ها درجه‌بندی شده‌اند.

لزوم کمک‌رسانی به سیل‌زدگان

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: از اهالی مکرم می‌خواهم هم‌وطنان سیل‌زده را فراموش نکنند و از طریق کمیته امداد، هلال احمر و دفاتر ائمه جمعه وجوه و وسایل را برای اهدا به سیل‌زدگان تحویل دهند.

وی همچنین با اشاره به روز ارتش گفت: روز ارتش را برای ارتشیان معظم نیز تبریک می‌گوئیم و از اینکه آن‌ها هیبت و امنیت کشور ما را تامین کرده و قلعه امنیت برپا کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.

امام جمعه اردبیل با اشاره به موسم پذیرش حوزه‌های علمیه نیز گفت: از جوان‌هایی که آرزوهای بزرگ در خدمت به کشور و اصلاح امت دارند و می‌خواهند نامشان در تاریخ این کشور و تاریخ اسلام ماندگار شود و از جوانانی که به فکر سعه وجودی و خدمات زیربنایی به کشور هستند می‌خواهم این فرصت را از دست ندهند.

عاملی اظهار کرد: از تمام محلاتی که به مناسبت اعیاد شعبانیه اقدام به چراغانی کرده‌اند، تشکر می‌کنم و در این خصوص تشکر ما از جوانان و هیأت امناء محله حسینیه میرزاده خانم مخصوص است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها