پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
26. فروردين 1398 - 11:16   |   کد مطلب: 7417
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی انجام گرفت
نمایش خیابانی"بابا نفس داد" در اردبیل روی صحنه رفت
نمایش خیابانی"بابا نفس داد" کاری از گروه تئاترفرزندان شاهد و ایثارگر به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، توسط سازمان بسیج هنرمندان استان در اردبیل روی صحنه رفت.
بابا نفس داد

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، نمایش خیابانی"بابا نفس داد" کاری از گروه تئاترفرزندان شاهد و ایثارگر به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، توسط سازمان بسیج هنرمندان استان در اردبیل روی صحنه رفت.

کیوان پورمحمدتقی بازیگر نمایش خیابانی در گفتگو با خبرنگار ما به جزئیات این تئاتر خیابانی اشاره کرد و گفت: فرزند شهیدی دچار دوگانگی شده است و هر روز از مردم جامعه  انواع صحبتها برای استفاده از سهمیه می شنود.از پدر برایش یک کوله پشتی به یادگار مانده که داخل آن و کلاه خود و پوتین و چفیه و قمقمه به یادگار مانده است.

وی وارد مردم شده و لوازم را به حراج می گذارد که در این بین، دچار درگیری ذهنی می شود و از فروختن آنها پشیمان شده و قصه خود را با غُصه به مردم گفته و در اخر می گوید: حاضرم تمام زندگی و دارو ندار خودم رو بدم تا پدرم فقط یکبار من را به آغوش بکشد.

پورمحمدتقی به سکانس پایانی این تئاتر اشاره کرد و گفت: در آخر صحنه، وی یادگاری های پدر را به کسانیکه شاهد واقعه هستند هدیه داده و برای خود مشتی از خاک را بر می دارد و صحنه را ترک می کند.

این بازیگر تئاتر اردبیل در پایان سخنان خودبه عوامل  اجرایی تئاتر خیابانی " بابا نفس داد " اشاره کرد و گفت: مجتبی مرادی به عنوان نویسنده نمایشنامه،سعید موسوی کارگردان،مهیار بابانژاد دستیار کارگردان بوده و عزیزالله داشتیموری کار ساخت موسیقی این اثر هنری را بر عهده داشتند.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه این کار توسط  فرزندان شاهد و ایثارگر استان تولید شده است، خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی " بابا نفس داد " که پیش از این در اولین هنرواره حبیب مورد تجلیل قرار گرفته بود به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی با حمایت سازمان بسیج هنرمندان استان در اردبیل روی صحنه رفت.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها