پربازدیدترین ها

کد خبر: 7476 ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

جشن روز معلم در پردیس آزادگان نیر دانشگاه فرهنگیان+ تصاویر

جشن روز معلم به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در پردیس آزادگان نیر دانشگاه فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

جشن روز معلم در پردیس آزادگان نیر دانشگاه فرهنگیان+ تصاویر

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، ویژه برنامه گرامیداشت هفته معلم با سخنرانی حجت الاسلام سید محمد سیدسیاح مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در پردیس آزادگان دانشگاه فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

شایگان رئیس مرکز آموزشی آزاد نیز دانشگاه فرهنگیان اردبیل در ابتدای این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم، گفت:دانشجومعلمان آینده سازان آینده ایران هستند.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین آثار شهید مطهری پرداخت و گفت: در آثار شهید مطهری برکات تربیتی زیادی نهفته است لذا همه بویژه دانشجویان می توانند با مطالعه آثار شهید مطهری در خودسازی جامعه و پرورش نسل آینده کشور موثر واقع شوند.

شایگان در ادامه سخنان خود به تبیین شعار سال پرداخت و گفت:تولید دانشگاه ما، دانشجومعلم است و این خود خطرناک ترین رسالت دانشگاه است.

وی سخنان شهید رجایی در خصوص معلمی را یادآور شد و گفت: از شهید رجایی نقل از که فرمودند معلمی شغل نیست بلکه عشق است.

رئیس مرکز آموزشی آزاد نیز در پایان سخنان خود از دانشجومعلمان خواست تا با تهذیب همراه با تحصیل این لحظات  حساس از عمر خود را پربار و غنی کنند چراکه بعد از 4 سال و زمان فارغ التحصیلی فرن یاد دهی است و کمتر فرصتی برای مطالعه و دانش افزایی وجود دارد.

 تفکر در آموزش سازنده است

حجت الاسلام سید سیاح مسئول سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این همایش به تبیین ویژگی های یک معلم انسان ساز پرداخت و گفت: شهید مطهری خود پرورش یافته علامه طباطبایی صاحب تفسیرالمیزان است که جایگاه آثار وی هنوز هم که هست قابل توصیف نیست.

وی با بیان اینکه انسان تحریف شدنی نیست، گفت: نکات مثبت و منفی در وجود انسان بی حد است و تمام شدنی نیست به همین دلیل  انسان تحریف ناپذیر است.

سید سیاح در ادامه سخنان خود به قدر و منزلت علم اندوزی پرداخت و گفت:علم با تقوا به انسان سلطنت می دهد.

وی در پایان سخنان خود به تبیین اثار علامه شهید مرتضی مطهری پرداخت و گفت: هریک از اثار شهید مطهری در جواب و رد شبه ای از شبهات جریانات آن زمان چون مارکسیست، لیبرالیسم و ماتریالیسم نوشته شده چنانچه هنوز هم این اثار توانایی پاسخگویی به بسیاری از شبهات مطرح شده فعلی در خثصوص دین اسلام و انقلاب اسلامی ایران را دارد.

مسئول سازمان بسیج طلاب استان اردبیل در پایان سخنان خود به ویژگی بارز شهید مطهری اشاره کرد و گفت: تقوا و بصیرت عمیق از ویژگی های شهید مطهری بود.

وی با بیان اینکه افراط در آموزش پسندیده نیست، تصریح کرد: تفکر در آموزش سازنده است.

انتهای پیام/ج