پربازدیدترین ها

کد خبر: 7478 ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل:

سند 2030، نظام تربیت سرباز برای تمدن غرب است

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل در جمع دانشجومعلمان استان اردبیل به تبیین اهمیت آشنایی با مبانی اندیشه های اسلامی در نظام تعلیم و تربیت پرداخت و با بیان اینکه سند 2030 بارزترین مصداق نفوذ در تعلیم و تربیت است، گفت: سند 2030در واقع تربیت سرباز برای تمدن غرب است.

سند 2030،  نظام تربیت سرباز برای تمدن غرب است

 پرویز پرزور مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل ظهر امروز در جمع دانشجومعلمان بسیجی با بیان اینکه نفوذ در نظام تعلیم و تربیت جدی است به تشریح ابعاد سند 2030 پرداخت و گفت: خود این مسئله مصداق بارز نفوذ به حساب می اید.

وی دوره های تربیتی را بزرگترین دوره های آموزشی عنوان کرد و گفت: این دوره ها چون تخصصی است بهتر می تواند در امر آموزش و پرورش آینده سازان کشور مفید واقع شود.

پرزور در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین سبک زندگی ایرانی و اسلامی پرداخت و با بیان اینکه در جهان امروز دو نوع شیوه سبک زندگی و تمدن وجود دارد، گفت: سبک زندگی آمریکایی و تمدن غرب به دنبال از بین بردن انسانیت و استثمار مردم است. به همین دلیل مروجان این نوع سبک زندگی به دنیال سربازگیری برای تمدن غرب هستند در حالیه سبک زندگی ایرانی و اسلامی به دنبال تعالی انسان ها است و می خواهد آدمی با رساندن به نهایت کمال، سعادتمند کند.

وی تصریح کرد: در جامعه اسلامی خروجی تعلیم و تربیت باید منتهی به تربیت انسان ها فرهیخته، مومن، متعهد و انقلابی شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل به مثلث خانواده، مسجد و مدرسه اشاره کرد و گفت: فضای آموزشی ما در این مثلث باید بگونه ای برنامه ریزی شود که منجر به زمینه سازی تمدن نوین اسلامی شود.

وی از دانشجومعلمان خواست از فرصت دوره های آموزشی در کنار فراگیری دروس تخصصی نهایت استفاده را کرده و به تربیت خود بپردازند تا با تقویت مبانی اندیشه های اسلامی در خود بتوانند نقش خود را در آینده کشور به درستی ایفا کنند.

پرزور در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: گام دوم انقلاب متعلق به همه جوانان کشور است چراکه رهبر معظم انقلاب به صراحت در این بیانیه 40 بار از جوانان نام بردند و گفتند، امید من به جوانان است.

وی با بیان اینکه تکرار 40 بار کلمه جوانان در بیانیه گام دوم خود به تنهایی نشان دهنده اهمیت کار شما است اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب جوانان را سرمایه های کشور خطاب می کند بنابراین جوانان باید قدر این فرصت را دانسته و موقعیت خودشان را در جهان اسلام پیدا کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل از دانشجومعلمان بسیجی خواست با درک اهمیت موضوع روی کارهای تربیتی متمرکز شوند تا بتوانند برای آینده انقلاب اسلامی کادرسازی کرده و سربازان شایسته ای برای امام زمان(عج) نربیت کنند.

وی به مشکلات پیش روی نظام تعلیم و تربیت نیز اشاره کرد و گفت: راهکار برون رفت و حل مشکلات کنونی و اینده در همین دوره های تربیتی است، آنچه روشن است این است که دوره های تربیتی دستان شما را برای حل مشکلات پیش رو  و آینده بازتر می کند چراکه با فراگیری اندیشه های ناب اسلامی می توانید گام های محکم تری در نظام تعلیم و تربیت بردارید.

وی در پایان سخنان خود از دانشجومعلمان خواست سند 2030 را جدی گرفته و با اتخاذ تدابیری خاص اجازه دست اندازی و نفوذ به دشمنان در نظام تعلیم و تربیت را به آنها ندهند.

 

انتهای پیام/ج