پربازدیدترین ها

کد خبر: 7491 ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

در تجمع دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی مطرح شد:

نهادهای بین المللی در مقابل اقدامات نسنجیده و غیرعلمی آمریکا ایستادگی کنند

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی با تجمع در محوطه این دانشگاه و امضای طومار اعتراض آمیز از نهاد های بین المللی خواستند در مقابل اقدامات نسنجیده و غیرعلمی آمریکا ایستادگی و به اعتلای هر چه بیشتر اهداف علم کمک کنند.

نهادهای بین المللی در مقابل اقدامات نسنجیده و غیرعلمی آمریکا ایستادگی کنند

ظهر امروز دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی در اعتراض به تحریم های خارج از قواعد بین المللی آمریکا نسبت به ایران، تجمع کرده و با امضای طومار خواستار ایستادگی نهادهای بین المللی در مقابل اقدامات نسنجیده و غیرعلمی آمریکا شدند.

در این طومار اعتراضی، تجمع کنندگان نسبت به تحریم های یک جانبه، غیرقانونی و خارج از قواعد بین المللی دولت آمریکا و تحمیل اراده تروریسم اقتصادی علیه سایر دولت ها اعتراض کرده و عنوان داشتند: رفتار و اقدامات ظالمانه دولت آمریکا علیه ملت و مراکز آموزشی ایران که به صورت غیرسازنده و مخرب، ساختارهای اجتماعی، آموزشی و فرهنگی کشورمان را مورد هدف قرار داده، مصداق بارز تروریسم اقتصادی بین المللی علیه یک ملت تمدن ساز و نقش آفرین در صلح جهانی و بین المللی است.

این طومار اعتراضی می افزاید:ئاقدامات غیرمسئولانه دولت آمریکا علاوه بر ضرر و زیان مادی و معنوی علیه کشور ایران که دارای صدها دانشمند مطرح جهانی است باعث ممنوعیت و ممانعت تجاری سازی ایده ها، اختراعات و اکتشافات علمی و پزشکی شده که این امر متضرر شدن سایر کشورهای متمدن و پیشرفته عضو سازمان ملل را نیز در پی خواهد داشت.

دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی در پایان طومار اعتراضی خود از نهادهای بین المللی خواستند در مقابل اقدامات نسنجیده و غیرعلمی ایالات متحده آمریکا ایستادگی کرده  و به اعتلای هر چه بیشتر اهداف علم در جهان  کمک کنند.

 

انتهای پیام/ج

تجمع دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی