پربازدیدترین ها

کد خبر: 7613 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

نماینده وزیر علوم و تحقیقات در اردبیل؛

بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شود

نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، راه اندازی بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی در استان ضروری است، گفت: در شرایط خاص اقتصادی کنونی، هماهنگی و کار شبکه ای در کنار استفاده از فرصت ها، کارگشا است.

بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، جواد فرهودی نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی هیئت امنای دانشگاه محقق اردبیلی با نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی به فعال بودن بنیاد حامیان علم و فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: در وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور، ضروری است بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی جهت تامین اعتبارات لازم، در این استان راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل یک روحیه دینی و مذهبی حاکم است بطوریکه اردبیل به عنوان یک شهر حسینی در ایران مشهور شده است، گفت: برای اینکار خیر نیز باید اعضای هیئت علمی دانشگاه پیشقدم شده و از نمایندگان خود در مجلس، امام جمعه و دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه نیز بخوهند در این کار خیر، زمینه ساز شوند.

فرهودی با بیان اینکه جمع اوری پول های ریزی که به چشم دیده نمی شوند منجر به انجام کارهای بزرگ می شوند ،خاطرنشان کرد: با جذب ده هزار حامی که متعهد به پرداخت ده هزار تومان در ماه شوند می توان بخش عمده ای از مسائل دانشگاه را حل و به پیشرفت جامعه کمک کرد.

وی در ادامه سخنان خود به دانشگاه سیدنی استرالیا به عنوان نمونه و الگو در این اقدام اشاره کرد و گفت: این دانشگاه سالانه 585 میلیون دلار از کمک های مردمی برخوردار است.

نماینده وزیر علوم دهه کرامت را بهترین فرصت برای آغاز این طرح در دانشگاه محقق اردبیلی عنوان کرد و گفت: امیدواریم برکت این دهه شامل حال دانشگاه محقق اردبیلی هم بشود.

فرهودی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مدیریت دانشگاه محقق اردبیلی،مدیریت به نسبت موفقی است،گفت: این دانشگاه از لحاظ عمرانی هم یکی از موفق ترین دانشگاه در کشور محسوب می شود،

نماینده وزیر علوم در کمسیون دائمی هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه باید نمونه بارز فضای یکدلی و وحدت باشد خاطرنشان کرد: تمام مشکلات موجود دانشگاه ها باید با همکاری اعضای هیئت علمی و مدرسان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و رفع شود.

فرهودی در ادامه سخنان خود به واحدها و مراکز رشد و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و گفت: واحدهای فناور و مراکز رشد باید به سمت نقدینگی های استان سوق داده شوند چراکه در شرایط  بحران و خاص اقتصادی کنونی، تنها هماهنگی و کار شبکه ای در کنار استفاده بهینه از فرصت ها می تواند کارگشا شود.

وی کار شبکه ای را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی دانست و گفت: همانگونه که ریشه های یک درخت برای تنومند شدن به هر سمت می رود تا منابع مورد نیاز خود را تامین کند، در دانشگاه هم همه اعضای هئیت امنا و دست اندرکاران باید تلاش کنند تا از هرجا که ممکن است اعتبارات و امکانات برای پیشرفت دانشگاه جذب کنند که البته در این راه هماهنگی با رئیس دانشگاه از الزامات است.

فرهودی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در جلسه هیات امنا باید مصوبات جلسه قبل بازخوانی شود گفت: در این جلسات باید به بررسی مصوباتی که عمل نشده بصورت ویژه ای نگاه شود تا با بررسی فعالیت های انجام گرفته موانع اجرای مصوبه برطرف شود.

وی به وضعیت دانشکده فناوری های نوین نمین نیز اشاره کرد و گفت: نباید اجازه بدهیم جوانان نمین به خاطر تحصیل  از این شهر مهاجرت کنند.