پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
26. تير 1398 - 13:56   |   کد مطلب: 7647
مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به نقش کارآفرینان در توسعه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با استفاده از ظرفیت های حداقلی به کارهای حداکثری برسیم چراکه کارآفرینی اولویت ترین کار در زمان حاضر است.

به گزارش ابصارخبر، محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به نقش کارآفرینان در توسعه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با استفاده از ظرفیت های حداقلی به کارهای حداکثری برسیم چراکه کارآفرینی اولویت ترین کار در زمان حاضر است.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین با توجه به رسالت ذاتی خود برای حفاظت از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب، در جهت کمک به مردم وارد عرصه تولید و اشتغال می‌شود، گفت: راه اندازی کارگاه‌های اقتصادی مردم‌ محور و کسب و کارهای خانگی در این خصوص بیش‌ از پیش اهمیت دارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور اولین گام در تحقق اقتصاد مقاومتی را شناسایی کارآفرین عنوان کرد و گفت: بسیج سازندگی حکم نهاد تسهیل کننده را دارد که در جهت  انجام آن، آسان سازی کارآفرینی، شناسایی ظرفیت کارگاه های اقتصاد مقاومتی و هماهنگی با دستگاه های مرتبط  ضروری است.

وی ضرورت ایجاد شبکه های اقتصاد خانگی را یادآور شد و گفت:  درکنار شبکه سازی، مشکلات مردم هم دیده می شود.

زهرایی در ادامه سخنان خود  به برنامه های سال 98 اشاره کرد و با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی همچنان اولین برنامه است، گفت: ایجاد کارگاه های کوچک خانگی که در ان مردم، در اقتصاد  نقش حداکثری پیدا می کنند  مهم وضروری است.

وی با بیان اینکه مردم باید در زمینه های اقتصادی توانمند شوند گفت: همه باید تلاش کنند تا دانسته های خود را شناخته  و به یکدیگر انتقال دهند چرا که با هم افزایی می توان کارهای بهتری انجام داد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در پایان سخنان خود به تصمیمات و خط مشی های دولت در این زمینه  اشاره کرد و گفت: خط مشی های دولت تاثیر بسزایی در پایداری کارگاه های اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با بیان اینکه مردم می توانند با شبکه سازی و خوشه سازی در زمینه تولید و فروش محصولات از ظرفیت یگدیگر استفاده کنند، گفت: استفاده از تسهیلات بانکی می تواند بر پایداری  مشاغل کمک کند.

زهرایی یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی را شناسایی کارآفرین  دانست و گفت: فعالیتی پایدار خواهد بود که بدست مردم انجام شود

انتهای پیام/ج

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار