پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
کمک به سیل زدگان
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
8. مرداد 1398 - 13:19   |   کد مطلب: 7670
معاون اجتماعی سپاه حضرت عباس علیه السلام با بیان اینکه راهیان نور فرصتی برای بازگشت مردم به اصل و ریشه خود است گفت: جوانان با حضور در سفر معنوی راهیان نور و آشنایی با سبک زندگی شهدا می توانند در تحقق گام دوم انقلاب نقش آچفرینی کنند.

صالح زارعی معاون اجتماعی سپاه حضرت عباس علیه السلام در گفتگو با خبرنگار ما، راهیان نور را فرصتی برای تمرین زندگی اجتماعی در عصر مدرن دانست و گفت: حضور در این اردوی چند روزه همراه با شادی و نشاط برگرفته از اسلام ناب محمدی علاوه بر بهرهمندی از عنایات شهدا باعث تقویت مهارت های زندگی اجتماعی در بین مردم می شود چراکه این چند روز باعث می شود مردم با فاصله گرفتن از زندگی دیجیتالی و حضور شبانه روزی در شبکه های اجتماعی بازگشت مجدد به سبک زندگی قدیمی و سراسر مهر ، محبت و صمیمیت داشته باشند که این به نوبه خود در کاهش آسیب های اجتماعی نیز موثر است.
وی فاصله گرفتن مردم از همدیگر را ارمغان شبکه های اجتماعی دانست و گفت: کم تحرکی،کم گویی و از دست دادن قدرت تجزیه و تحلیل به دلیل برخورد با انباشت اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی موجب شده تا مردم به انزوا روند، بنابراین بازگشت به سبک زندگی قبلی و برقراری مهر و محبت و تعامل مردم با یکدیگر در طول راهیان نور از برکات این سفر معنوی و سراسر نور است.
وی در ادامه سخنان خود به تاریخچه راهیان نور نیز اشاره کرد و گفت: زیارت حضرت فاطمه( س) به همراه حسنین علیه السلام از مزار شهدای احد خود حکایت از وجود راهیان نور از صدر اسلام دارد.
زارعی با بیان اینکه ما راهیان بسیاری را تجربه کرده ایم،گفت: راهیان انقلاب، راهیان پدفاع مقدس، راهیان کربلا، راهیان نور ، راهیان اربعین و در ادامه راهیان جبهه دفاع از حرم آل الله، از جمله راهیان های نور استکه بحمداله در همه آنها موفق بوده ایم.

معاون اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) در ادامه سخنان خود به آغاز گام دوم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: در این بیانیه توجه بیشتری به جوانان شده است و راهیان نور نیز که جوان محور است می تواند در تحقق گام دوم انقلاب نقش موثری ایفا کند.
وی در ادامه سخنان خود به برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی بسیج در راهیان نور شمالغرب اشاره کرد و گفت: زائران در این سفر تجدید میثاق با آرمان های شهدا از یادمان های منطقه از جمله یادمان شهدای گمنام در تپه نورالشهدا، یادمان شهید بروجردی و یادمان شهدای گمنام تمرچین در منطقه عملیاتی حاج عمران واقع در شهرستان پیرانشهر نیز بازدید می کنند.
وی افزود: نمایش رزمی،فرهنگی و بصیرتی علمداران ولایت از جمله ویژه برنامه های راهیان نور در منطقه شمالغرب است.
زارعی از تمام علاقمندان جهت حضور در سفر معنوی راهیان نور خواست جهت ثبت نام و اعزام به مناطق عملیاتی تا پایان مردادماه به پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر استان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار