کد خبر: 7790 ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

جهاد علمی، بزرگ‌ترین کار جهادی دانشجویان است/ جبهه مقاومت، شاخ استکبار در منطقه را شکست

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در جمع جهادگران دانشجو به تحولات علمی و پیشرفت روزافزون علم و فناوری در جهان، اشاره کرد و گفت: امروز دانشجویان ما باید در تولید علم تلاش کنند تا کشور را به اوج عزت و اقتدار در جهان برسانند.

جهاد علمی، بزرگ‌ترین کار جهادی دانشجویان است/ جبهه مقاومت، شاخ استکبار در منطقه را شکست

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، جهادگران بسیجی دانشگاه های اردبیل بعد از ظهر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان اردبیل  ضمن تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی، آمادگی خود  را جهت انجام فعالیت های جهادی در همه ابعاد و عرصه های انقلاب را اعلام کردند.

آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه اردبیل در این دیدار  به تبیین فلسفه حرکت های جهادی پرداخت و با بیان اینکه جهاد عرصه مبارزه است، گفت: هرجا دشمنان اسلام حضور دارند و به نوعی اوضاع طبیعی نیست جهاد در راه خدا لازم است.

وی با بیان اینکه کشور ما در عین اینکه مستضعف است در استراتژیکی ترین نقطه دنیا قرار دارد، گفت: ما در نقطه ای از جهان قرار گرفته ایم که اساس انرژی در آن نهفته است بنابراین جرثومه فساد نیز برای غارت این نعمت الهی با حضور در منطقه با توطئه افکنی های گوناگون در صدد غارت ثروت ملی کشورهای منطقه است.

آینده جهان در خاورمیانه است

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آینده جهان در منطقه خاورمیانه است، گفت: حضور ابرقدرت های جهان از چین و روسیه گرفته تا امریکا در منطقه خود مؤید اهمیت این منطقه در جهان است.

وی به تشکیل کانون های قدرت در منطقه اشاره کرد و گفت: جبهه مقاومت در بین این کانون های قدرت ، عملکرد درخشانی دارد، چرا که توانست غرور و شاخ دشمنان اسلام در جهان را بارها بشکند.

آیت الله عاملی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز نقطه امنی برای مظلومین جهان محسوب می شود، گفت:ایران با عملکرد درخشان خود در 40 سال گذشته توانسته است طلسم ترس از استکبار را در جهان بشکند و به آنها اجازه دخالت در حاکمیت و استقلال های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را ندهد.

وی به مذاکرات آمریکا با ایران نیز اشاره کرد و گفت: کار به جایی رسید که استکبار جهانی به سردمداری آمریکا نتوانست در مذاکراتی که خود پیش قدم بود و با شرط و شروط به میدان هم وارد شده بود عمل کرده و  نهایتا تعهدات خود در برابر ایران اسلامی را نیز رسما به هم زد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه سخنان خود به اهمیت کارهای جهادی در برهه فعلی اشاره کرد و گفت: تنها با روحیه انقلابی و کار جهادی است که ما می توانیم در برابر استکبار جهانی و قدرت های شرق و غرب سربلند بایستیم.

انقلاب اسلامی، آخرین فرصت ایران برای دستیابی به جایگاه رفیع خود

امام حمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به دوران عقب ماندگی ایران از صحنه های جهانی دوران ستمشاهی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی آخرین فرصت ایران برای دستیابی به جایگاه رفیع خود در چینش ملت ها در جهان است.

وی به توطئه های دشمنان در عقب نگه داشتن کشورهای اسلامی از عرصه های پیشرفت اشاره کرد و گفت: دشمنان درصدد توطئه افکنی در کشورهای اسلامی هستند تا در 200 سال اینده صدای اذان هم در شهرها به گوش نرسد و این زنگ خطر برای دولت های اسلامی در جهان است.

آیت الله عاملی به تحولات مصر اشاره کرد و گفت: اتفاقات مصر درسی برای کشورهای اسلامی که باید با عبرت آموزی از آن به دام شیاطین نیافتند.

وی صدارت حسنی مبارک  و سی سی بر کشور مصر را یادآور شد و گفت: این دو نفر از اول هم به دنبال خوش خدمتی به آمریکا بودند بطوریکه سران آمریکا از سی سی به عنوان گنج پنهان در مصر یاد کرده بودند چراکه این فرد به فکر تامین منافع آمریکا بود تا ملت مصر، به طوریکه حتی حاضر شد غرور ملتش را در برابر امریکا نیز بشکند.

عاشورا در طول زندگی ملت ما جریان دارد

آیت الله عاملی از ملت ایران به عنوان ملت عاشورایی نام برد و با بیان اینکه مکتب عاشورا در دهه اول محرم خلاصه نمی شود، گفت: عاشورا در طول زندگی ملت ما در جریان است بنابراین ملت ما همیشه بیدار بوده  و اجازه تعدی به دشمنان اسلام را نخواهد داد و با تمام توان در برابر استکبار در همه عرصه ها خواهد ایستاد.

 امام جمعه اردبیل با بیان اینکه امام حسین(ع) یک الگوی ابدی برای بشریت است، گفت: کاری که اباعبدالله الحسین(ع) برای مقابله با استبداد کرد بی‌نظیر است و در همین راستا ملت ایران نیز با الگو قرار دادن آن حضرت در برابر استکبار و استبداد ایستاده و ذلت نمی‌پذیرد.

وی با بیان اینکه یزیدیان در هر زمان و مکانی حضوردارند ،مبارزه با طاغوت را ابدی عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) فرزند شش ماهه خود را نیز تقدیم اسلام کرد تا امروز شش ماهه های ما نیز در برابر استبار و ظالمان تاریخ سرخم نکنند.

این مبلغ اسلامی با بیان اینکه ما در عصر انتقال قرار داریم، بصیرت افزایی های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر دشمنان اسلام را یادآور شد و گفت:  تنها راه مقابله با دشمنان الگو گیری از نهضت عاشورا است

وی عمل به مرام و روش امام حسین(ع) در کوران حوادث را تنها راه نجات ملت ایران از فتنه های غبارآلود دانست و گفت: حرکت های جهادی یکی از روش های انتقال ارزش ها به نسل جدید است تا خطرپذیری های کشور نیز کمتر شده و ملت ایران به سعادت ابدی برسد.

آیت الله عاملی به محاصره های همه جانبه استکبار اشاره کرد و گفت: امروز دشمن درصدد است تا با ایجاد عطش کاذب در ملت ما به هدف خود برسد  غافل از اینکه ملت بزرگ ایران که بزرگ شده مکتب عاشورا است در اوج اقتدار و عزت پرورش یافته و با این کارها مغلوب ترفندهای دشمنان نخواهد شد.

وی روزهای خفت بار دوران ستمشاهی را یادآور شد و گفت: استکبار تنها به دلیل اینکه می ترسید ایران به کانون قدرت تبدیل شود از ساخت کارخانه ذوب اهن امتناء کرد و حتی اجازه انجام چنین کاری را نیز به شاه خائن نداد که اوج خفت دوران ستمشاهی بود.

جهاد علمی بزرگ‌ترین کار جهادی دانشجویان است

امام جمعه اردبیل در بخش پایانی سخنان خود  به تحولات علمی و پیشرفت روزافزون علم و فناوری در جهان، اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین کار جهادی برای دانشجویان، کار جهاد علمی است و امروز باید دانشجویان ما در پیشرفت روزافزون علمی تلاش کنند تا کشور را به اوج قله های علم و تکنولوژی برسانند.

وی با بیان اینکه جنگ امروز دنیا، جنگ علم و تکنولوژی است، تصریح کرد: کشوری می‌تواند در این عرصه به موفقیت برسد که در تولید علم و تکنولوژی به خودکفایی رسیده باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه ما نیازمند پرورش نسلی مومن، حماسی و دارای احساسات جمعی هستیم، گفت:  دانشجویان ما باید به سمت جهاد علمی حرکت کنند  و در این راه از فرهنگ سازی نیز غفلت نکنند چراکه لازمه پیشرفت و تداوم آن، وجود فرهنگ غنی و محکم در کشور است

فعالیت 780 جهادگر دانشجو در عرصه های جهادی

پرویز پرزور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در ابتدای این مراسم  به تشریح فعالیت های جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل پرداخت و گفت: ۸۷۰ نفر از دانشجویان جهادگر استان اردبیل در قالب ۵۲ گروه جهادی در راستای محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به محرومان در مناطق مختلف استان اردبیل به فعالیت پرداختند.

وی به عرصه های خدمت رسانی نیز اشاره کرد و گفت: گروه های جهادی بسیج دانشجویی با حضور در مناطق محروم استان به خصوص حاشیه شهرها به ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، عمرانی پرداخته و با ارائه بسته های سلامت و برگزاری کارگاه های آموزش اقتصاد مقاومتی به توانمندسازی مردم این مناطق کمک کردند.

مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از مجموع ۵۲ گروه جهادی در سطح استان، ۱۶ گروه در حاشیه شهر و ۳۶ گروه جهادی در مناطق روستایی به محرومیت زدایی پرداختند.

انتهای پیام/ج