پربازدیدترین ها

کد خبر: 7806 ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷

رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های اردبیل؛

اربعین نماد پیروزی خون بر شمشیر است/ نصرت به دین، از شرایط اربعینی شدن است

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در هیئت مکتب الشهدای دانشگاه محقق اردبیل به تبیین ارزش و اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت و گفت: حضور در عرصه های اسلام و انقلاب و نصرت به دین مبین اسلام از شرایط اربعینی شدن و اربعینی ماندن است.

اربعین  نماد پیروزی خون بر شمشیر است/ نصرت به دین، از شرایط اربعینی شدن است

به گزارش خبرنگار ابصاخبر، حجت الاسلام عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در هیئت مکتب الشهدای دانشگاه محقق اردبیلی به تبیین ارزش و اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت و گفت: اربعین در واقع نماد پیروزی خون بر شمشیر است.

وی با بیان اینکه اربعین پس از واقعه عاشورا همواره زنده نگه داشته شده است به بیان تفاوت اربعین در دهه های صدر اسلام با سالهای اخیر پردخت و گفت: امروز آن اجتماع چند ده نفری به اجتماع میلیونی همه انسان ها از هر دین و مذهب تبدیل شده است.

 حسنی در ادامه سخنان خود اوج و عظمت پیاده روی اربعین حسینی را بیانگر نزدیکی ظهور عنوان کرد و گفت: در حالی که مردم عراق این روزها از اوضاع نابسامان اقتصادی رنج می برند اما همه داشته های خود را در اختیار زائران امام حسین(ع) قرار داده اند تا میزبان شایسته ای برای عزاداران اباعبداله الحسین قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه ظرفیت شهر مکه با کربلا پرداخت و گفت: درحالی که شهر مکه تنها ظرفیت پذیرایی 3میلیون زائر خانه خدا را دارد، کربلا میزبان بیش از 20 میلیون انسان از سراسر جهان برای عزاداری بهترین اولیای خدا است.

این مبلغ اسلامی در ادامه سخنان خود به رسالت های روز اربعین نیز اشاره کرد و گفت: اربعین در واقع بهترین فرصت برای شناساندن حضرت بقیه الله(عج) به جهانیان است چراکه حضور میلیونی مردم از سراسر جهان در واقع اعلام آمادگی برای ظهور حضرت صاحب الزمان است.

وی  به رابطه نهضت عاشورا و ظهور پرداخت و گفت: امام حسین(ع) در تاسوعا و شب وداع با یاران نیز این وعده را به مسلمانان داده است که پیروزی نهایی نهضت عاشورا به دست امام زمان(عج) محقق خواهد شد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل با بیان اینکه برپایی مجالس عزا برای ائمه معصومین(ع) در واقع نصرت به دین اسلام است به شرایط اربعینی شدن اشاره کرد و گفت: حضور در عرصه های اسلام و انقلاب و نصرت به دین مبین اسلام از شرایط اربعینی شدن و اربعینی ماندن است.

حسنی در پایان سخنان خود انقلاب اسلامی ایران را برگرفته از نهضت عاشورا عنوان کرد و گفت: عزت و پیروزی های ما در عرصه های مختلف جهانی به برکت مکتب عاشورا و امام حسین(ع) است.

انتهای پیام/ج