پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
کرونا ویروس
ثبت نام خادمین شهدا
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
8. بهمن 1398 - 16:59   |   کد مطلب: 7936
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دانش آموزی با حضور مسئولان آموزش و پرورش اردبیل در کانون فرهنگی و تربیتی عصمت ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش ابصارخبر، 

 دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دانش آموزی با حضور کاندیداها و مسئولان آموزش و پرورش اردبیل در کانون فرهنگی و تربیتی عصمت ناحیه یک برگزار شد

 احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این مراسم گفت: نمایندگان مجلس دانش‌آموزی، الگویی تاثیرگذار برای دانش‌آموزان مسئولیت‌پذیر و مشارکت‌جو هستند.
وی افزود: این مجلس با 150 نماینده هر دو سال یک بار با برگزاری انتخابات، از میان منتخبین شوراهای دانش آموزی سراسر کشور، با عبور از مراحل مدارس، مناطق و استان‌ها تشکیل می‌شود.
 
ناصری ادامه داد: ترویج فرهنگ مشارکت‌جویی، تعاون، مسئولیت‌پذیری، بهره‌گیری از نظرات دانش‌آموزان در اصلاح مقررات و برنامه‌های مربوط به آن‌ها، تقویت روحیه خودباوری، تبادل‌نظر در مورد راهکارهای تقویت تربیت دینی، اخلاقی و اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف مجلس دانش‌آموزی است.
 
سید غلامحسن خلیلی موسوی  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل  نیز در این مراسم با بیان اینکه ولایت مداری، تربیت اجتماعی و ادامه راه شهیدان از جمله اهداف اصلی این انتخابات است، گفت:  رعایت ارزشهای اسلامی، خودباوری و خود اتکایی، ترویج فرهنگ گفتگو و مشورت  از اصولی است که در انتخابات دانش آموزی به آن ها تاکید شده است.
 
وی با بیان اینکه رفتار سازمانیو تربیت اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان در این انتخابات مد نظر است، گفت: دانش آموزان عضو پیشتازان نسبت به جامعه خود حساس باشند و با هوشیاری و بصیرت بیشتر با هجمه های دشمنان مقابله کنند.
 
شایان ذکر است، از میان 28 هزار نفر دانش آموز استان اردبیل، 14 نفر ( 7 نفر برادر و 7 نفر خواهر) بعنوان مجمع شورای دانش آموزی انتخاب خواهند شد، که دو نفر از دانش آموزان( 1 نفر خواهر و 1 نفر برادر)  که بیشترین رای را اخذ کنند بعنوان نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای دانش آموزی حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار