نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 8158 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل:

خدمات ستاد مبارزه با کرونا فراموش نشدنی است/ همراهی گروه های جهادی با مردم ستودنی است

حجت الاسلام ستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل از خدمات ستاد مبارزه با کرونا به ویژه مدافعین سلامت که موجب سربلندی کشور در آزمون جهانی شدند قدردانی کرد و گفت: همراهی گروه های جهادی با مردم از تامین و توزیع بسته های بهداشتی تا کمک های مومنانه ستودنی است.

خدمات ستاد مبارزه با کرونا فراموش نشدنی است/ همراهی گروه های جهادی با مردم ستودنی است

به گزارش ابصارخبر، حجت الاسلام مهدی ستوده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل در حاشیه برگزاری نخستین یادواره شهدای سلامت که بصورت مجازی در اردبیل برگزار شد در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، تلاش های گروه های جهادی در خدمت رسانی به مردم در ایام کرونا را ستود و گفت: وقتی مجموعه خدمات ارائه شده توسط گروه های جهادی بسیج و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها در بحران کرونا مورد ارزیابی قرار می گیرد اهمیت مسئله و همراهی با مردم بیشتر مشخص می شود.

وی با بیان اینکه برای پیشبرد سلامت انسانی نیازمند همراهی کسانی هستیم که مسئولیت فردی و اجتماعی دارند به خدمات ارائه شده ستاد مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: مدافعین سلامت در همه بخش ها در ایام کرونا سربلندی بزرگی را برای کشور در جامعه جهانی بوجود آوردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل به کمک های مومنانه نیز اشاره کرد و گفت: گروه های جهادی با تلاش های شبانه روزی خود در مقابله با بیماری کرونا که یار و یاور مدافعان سلامت بودند در عرصه خدمت رسانی به آسیب دیدگان کرونا نیز درخشیدند و با همکاری خیرین و مردم نیکوکار در این بحث نیز همراه مردم شدند.

حجت الاسلام ستوده در ادامه سخنان خود به آموزه های دینی اشاره کرد و گفت: در تعالیم الهی و فرهنگ قرآنی به چگونگی معامله فرد با خداوند متعال اشاره شده و آمده است، افرادی که در راه کسب رضای الهی تلاش می کنند و حتی جان خود را نیز در این راه می گذارند از تعبیر مقدس شهید سخن به میان آمده است.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص نیز اشاره کرد و گفت: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز برای مدافعین سلامت کلمه شهادت را به کار برده  و از کسانیکه در راه دفاع از سلامت مردم جان به جان آفرین تسلیم می کنند شهدای مدافع سلامت نام می برند و این نشان از جایگاه خدمت به خلق است.

این مبلغ اسلامی در ادامه سخنان خود ثواب دستگیری از دیگران، و گره گشایی از مشکلات مردم را برایر با اعمال عبادی حج دانسته و عنوان کرد: طبق روایات ائمه معصومین(ع) بهترین مستحبات خدمت به خلق است.

وی در پایان سخنان خود به روایتی از امام صادق(ع) در کتاب کافی شیخ کلینی اشاره کرد و با بیان اینکه طبق این روایت ثواب و ارزش خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات مردم 10 برابر ثواب طواف خدا  ارزش دارد.

حجت الاسلام ستوده ایثار و فداکاری پزشکان و پرستاران در ایام کرونا را یادآور شد و گفت: ایثار  مدافعین سلامت حماسه هایی از وحدت و همدلی را در کشور ایجاد کرد و در این میان ایثار بعضی از مدافعین سلامت به حدی بالا بود که تبدیل به شهادت شد و به قرب الی الله دست یافتند.

 

انتهای پیام/ج