نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

سرویس: اخبار کوتاه کد خبر: 8173 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

موزه تاریخ علوم اردبیل تجلیل شد

کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) از موزه تاریخ علوم اردبیل(دانشگاه محقق اردبیلی) به جهت معرفی موزه و آثار آن در فضای مجازی و تحقق شعار«موزه ها زنده اند» تجلیل کرد.

موزه تاریخ علوم اردبیل تجلیل شد

به گزارش ابصارخبر، ب نقبل از روابط عمومی دانشگاه، کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) از موزه تاریخ علوم اردبیل(دانشگاه محقق اردبیلی) به جهت معرفی موزه و آثار آن در فضای مجازی و تحقق شعار«موزه ها زنده اند» تجلیل کرد.
در متن لوح تقدیر میر سید احمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) خطاب به موزه تاریخ علوم اردبیل(دانشگاه محقق اردبیلی) آمده است:
لزوم شناخت و ترویج فرهنگ غنی سرزمین ایران و نشان دادن میزان تاثیر و تاثر آن در فرهنگ بشری در روزهای دشوار درگیری با بیماری همه گیر کووید -۱۹، اهل فرهنگ را بر آن داشت تا با الهام از زیبایی های طبیعی و معنوی پیرامون و بهره گیری از اصول پایداری و فناوری های نوین، نسبت به معرفی یادگارهای ارزشمند نیاکان خویش و میراث فرهنگی ملموس و ناملموس، به فاخرترین صورت ممکن در فضای مجازی همت گمارند و چراغ امید را برای آیندگان روشن نگاه دارند.
روز جهانی موزه سال ۱۳۹۹ فرصتی است تا بار دیگر به یاد آوریم آنچه که امروز به عنوان هویت فرهنگی ایران می شناسیم و به آن افتخار می کنیم، حاصل سال ها تلاش بی شائبه عزیزانی است که با مقاومت و پایداری در مقابل سختی های طبیعی و انسانی همانند نسل های گذشته به حفظ و معرفی آثار فرهنگی این سرزمین کوشش ورزیده اند.
ایکوم ایران وظیفه خود می داند مراتب تقدیر و سپاس جامعه موزه داری ایران را برای تلاش و همیاری ارزنده آن موزه در جهت معرفی موزه و آثارش در فضای مجازی و تحقق شعار «موزه ها زنده اند»  تقدیم نماید.

انتهای پیام/ج