نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8331 ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

در رزمایش شیفت ایثار اردبیل مطرح شد؛

حضرت علی(ع) الگوی شیعان در کمک مومنانه است/ توزیع 1500بسته معیشتی بین نیازمندان در شیفت ایثار اردبیل

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در رزمایش شیفت ایثار با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان همواره در جامعه ما وجود داشته است، گفت: یاری نیازمندان میراث معنوی حضرت علی(ع) برای شیعیان است که ملت ایران بخوبی از عهده این امانت در بحران کرونا برآمدند.

به گزارش ابصارخبر، مرحله دوم کمک‌های مومنانه در استان اردبیل عصر امروز با حضور آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، بهروز ندایی معاوت سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل و شکر عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) و جمعی از اعضای بسیج کارگری استان تحت عنوان شیفت ایثار در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل برگزار شد.

دستگیری از نیازمندان، شاهکار ملت ایران در بحران کرونا

آیت الله سید حسن عاملی  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در این مراسم با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان در جامعه همواره وجود داشته است، گفت: در بحران کرونا ملت بزرگ ایران اسلامی و استان اردبیل با کمک‌های خود به نیازمندان واقعا شاهکار کردند.

وی در ادامه سخنان خود به مساله اطعام در عید غدیر اشاره کرد و گفت: اطعام نیازمندان در عید غدیر بسیار تاکید شده و مردم نوع‌دوست اردبیل در این روز با اطعام از نیازمندان دستگیری کنند.

آیت الله عاملی در ادامه سخنان خود به عید غدیر و ماه محرم اشاره کرد و گفت: همه مردم کشور و استان اردبیل یک خانواده بوده و باید مشکلات نیازمندان را مشکل خود دانسته و در جهت رفع آن تلاش کنند.

وی  به اخلاص در کارها اشاره کرد و افزود: کمک‌ و یاری به نیازمندان حتی اگر کوچک و کم باشد اما با اخلاص همراه باشد در اهداء این کمک‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود.

امام جمعه اردبیل به اقدامات ارزشمند سپاه در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت:  حضور سپاه در برهه های حساس کشور منجر به حل مشکلات شده و سپاه پاسداران اقدامات بسیاری در زمینه‌های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی در کشور انجام داده است.

آیت الله عاملی به لزوم اقدامات جهادی در جهت توسعه هر چه بیشتر کشور تاکید کرد و گفت: هر کس در هر مسؤولیتی باید با کار و فعالیت جهادی در جهت توسعه هر چه بیشتر کشور نقش موثری داشته باشد.

سپاه پاسداران، متولی اصلی اجرای کمک مومنانه در استان اردبیل

بهروز ندایی معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل نیز در این رزمایش به اقدامات دستگاه های اجرایی در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، زیرساخت‌های لازم برای مقابله با این ویروس منحوس در استان با همکاری ارگان‌های مختلف تامین شد.

وی افزود: ویروس کرونا علاوه بر سلامت مردم، اقتصاد و معیشت مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده و از این‌رو کمک‌های مومنانه مردم نوع‌دوست و خیرین استان اردبیل باعث شده است تا بخشی از مشکلات اقتصادی نیازمندان رفع شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود از سپاه پاسداران به عنوان متولی اصلی کمک مومنانه در استان اردبیل نام برد و گفت: سپاه پاسداران با شناسایی نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا، توانست کمک‌های مومنانه مردم را به دست نیازمندان برساند.

توزیع بیش از ۱۰۰هزار بسته معیشتی بین نیازمندان آسیب دیده از کرونا

شکر عبدی، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این رزمایش به اقدامات سپاه و بسیج در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله اول کمک مومنانه، بیش از ۱۰۰هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌های نیازمندان پخش شد.

وی افزود: در مرحله دوم کمک مومنانه که در سه ظرفیت زمانی و از ابتدای عید قربان شروع شده است تا کنون بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی در استان اردبیل و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

کارگران استان اردبیل در رزمایش «شیفت ایثار» با اضافه کار یک ساعت تا یک‌روزه به کمک نیازمندان ناشی از بیماری کرونا شتافتند.

 

انتهای پیام/ج