نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: اجتماعی کد خبر: 8479 ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اردبیل خبرداد:

اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی 22 مهرماه برگزار می شود / رونمایی از قطعه موسیقی عاشورایی «یارالی قارداش»در اردبیل

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اردبیل از برگزاری اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی خبرداد و گفت: در این مراسم آلبوم صوتی «قانلی پرچم» و قطعه موسیقی عاشورایی «یارالی قارداش» نیز رونمایی می‌شود.

اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی 22 مهرماه برگزار می شود / رونمایی از قطعه موسیقی عاشورایی «یارالی قارداش»در اردبیل

به گزارش ابصارخبر، قاسم مزین مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اردبیل از برگزاری اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی خبرداد و گفت: این مراسم ساعت 15:30 روز سه‌شنبه 22 مهر ماه 1399 با حضور مسئولین فرهنگی و شاعران آیینی و عاشورایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت محدود در امامزاده صالح(ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: ۷۴ شاعر آیینی و عاشورایی در استقبال ارزنده از سوگواره شعر ترکی عاشورایی تعداد ۱۹۳ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند که از صاحبان آثار برتر با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تجلیل خواهد شد و آثار برگزیده در قالب کتاب مجموعه شعر عاشورایی با نام صاحب اثر و ویرایش دبیرخانه منتشر می‌شود. 

دبیر سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی گفت: از آثار رسیده به دبیرخانه، بیشترین مشارکت به ترتیب از استان‌ اردبیل با ۸۶، آذربایجان غربی ۳۶، آذربایجان شرقی ۲۵، تهران و زنجان با ۲۳ اثر است.

مزین افزود: داوری آثار این سوگواره توسط غلامرضا هادی، کاظم نظری بقا و مهدی میرزا رسول‌زاده از اساتید برجسته استانی انجام شد.

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل خاطرنشان کرد: در آیین اختتامیه سوگواره شعر ترکی عاشورایی، آلبوم صوتی «قانلی پرچم» و قطعه موسیقی عاشورایی «یارالی قارداش» نیز رونمایی می‌شود.

گفتنی است این سوگواره به همت حوزه هنری استان اردبیل و با مشارکت صدا و سیمای مرکز اردبیل، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، سازمان تبلیغات اسلامی استان، سپاه حضرت عباس(ع) استان، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ج