نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8504 ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱

معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

سکونت گاههای غیر رسمی اردبیل ساماندهی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از تامین هزینه های زیرساختی شهری در استان اردبیل خبرداد و گفت: تامین هزینه دستگاه های خدمت رسانی به ارزش 2میلیارد و پانصد میلیون تومان در سکونت گاههای غیر رسمی، تامین قیر رایگان جهت آسفالت و بهسازی معابر بافت های فرسوده و مناطق کم برخوردار در کنار تجهیز فضای سبز اردبیل از جمله مصوبات سفر امروز به استان اردبیل بود.

سکونت گاههای غیر رسمی اردبیل ساماندهی می شود

به گزارش ابصارخبر، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به مصوبان سفر خود به استان اردبیل در خصوص تامین هزینه های زیرساختی شهری اشاره کرد و گفت: تامین دستگاه های خدمت رسانی به ارزش 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان در مناطق سکونت گاه های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل به همراه تامین قیر جهت آسفالت معابر سکونت گاه های غیر رسمی در اردبیل ، پارس آباد و بازسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال از جمله مصوبات سفر امروز بود.

وی در ابتدای سخنان خود به مصوبات سفر گذشته به اردبیل اشاره کرد و گفت: بادید از روند اجرائیات پروژه های سفر قبلی جهت تامین هزینه های تعهد شده وزارت راه و شهرسازی  اولین کاری بود که در ابتدای ورود به اردبیل انجام گرفت تا ضمن احصاء مشکلات و روند پیشرفت کار، تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیز کامل تر شود.

عبوری به بازدید از محلات ایران آباد و عدالت اباد در اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: این بازدیدها با هداف اطلاع از نحوه خدمت رسانی به مردم  و میزان پیشرفت تعهدات راه و شهرسازی و شرکت بارآفرینی شهری انجام گرفت تا در مراحل بعدی  هزینه های تعهد شده پرداخت شود.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت سکونت گاه های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل اشاره کرد و گفت: با پیگیری های مسئولین استانی مصوباتی نیز برای شهرستان های خلخال و پارس آباد به تصویب رسید تا با مشارکت وزارت راه و شهرسازی مناطق مصوب شده نیز  آباد شوند.

عبوری از تامین قیر برای آسفالت مناطق سکونت گاه های غیر رسمی در اردبیل خبرداد و گفت: تامین قیر رایگان و هزینه آسفالت و بهسازی معابر شهرستان پارس آباد از جمله مصوبات سفر امروز بود.

وی به پروژه های شهرستان خلخال نیز اشاره کرد و گفت: هزینه بهسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال نیز از جمله مصوبات جلسه امروز بود که وزارت راه و شهرسازی متعهد به انجام این پروژه شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ایجاد فضای سبز در اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: هزینه اجرا و تجهیز فضای سبز زمین هایی که شهرداری جهت ایجاد فضای سبز در اردبیل به تملک درآورده است از دیگر مصوبات سفر امروز بود که قرار شد وزارت راه و شهرسازی به همراه شرکت بازآفرینی آن را انجام دهند.

وی از اجرا پروژه های کوچک شهری جهت تحرک بخشی به توسعه شهری در بافت های فرسوده  و سکونت گاه های غیر رسمی در اردبیل خبرداد و گفت: مبلغ 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان نیز جهت تامین دستگاه های خدمت رسانی در محلات سکونت گاههای غیر رسمی اردبیل اختصاص خواهد یافت.

عبوری  در پایان سخنان خود به تبصره 18 قانون بودجه کشور نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون 760 پروژه از طریق این تبصره در کشور در حال اجرا است.

انتهای پیام/ج