نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: اخبار کوتاه کد خبر: 8587 ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل خبرداد:

لغو پروژه مشارکتی کمپ اقامتی شورابیل

انصاری رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از لغو قرارداد پروژه مشارکتی کمپ اقامتی شورابیل خبر داد و گفت: شورای شهر تصمیم گرفت این پروژه را بخاطر عدم اجرای قرارداد از سوی سرمایه گذار لغو کند.

لغو پروژه مشارکتی کمپ اقامتی شورابیل

به گزارش ابصارخبر،  جواد انصاری رئیس شورای شهر اردبیل به مزایده شهرداری در فروش اموال و مایملک خود اشاره کرد و گفت: در کنار فروش این مایملک به صورت کارشناسی و دقیق، اولویت شهرداری باید بازگشایی معابر و مسیرهای اصلی شهر باشد.

انصاری از موافقت اعضای شورای شهر اردبیل با خرید زمین از تعاونی مسکن علوم پزشکی در جنب هواشناسی استان خبر داد و گفت: شهرداری این زمین را به عنوان ذخیره شهری خریداری و نگهداری می‌کند تا به موقع از این فضاها به نفع توسعه و تحول شهری استفاده کند.

وی به لغو قرارداد پروژه مشارکتی کمپ اقامتی شورابیل اشاره کرد و گفت: بعد از سال‌ها تأخیر و تعلل سرمایه‌گذار در اجرای این پروژه با سهم ۶۵ درصدی سرمایه‌گذار و ۳۵ درصدی شهرداری، شورای عالی سرمایه‌گذاری و شورای شهر تصمیم گرفت تا این قرارداد را ابطال کرده و نسبت به انتخاب سرمایه‌گذار جدید اقدام کند.

انصاری به موضوع تعیین تکلیف دکه‌ روزنامه‌ فروشی شریعتی اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم باید فعالیت دکه‌های مطبوعاتی و روزنامه‌ فروشی براساس قرارداد شهرداری با صاحبان این دکه‌ها به صورت اجاره‌ای انجام شده و شهرداری حق و حقوق خود را از این محل به خوبی دریافت کند.

وی به پروژه  کمپ اقامتی شورابیل اشاره کرد و گفت: از سال ۹۶ و با مصوبه شورای شهر کمپ اقامتی شورابیل به عنوان پروژه مشارکتی به سرمایه‌گذار واگذار شده اما سرمایه‌گذار نتوانسته در این مدت کار خاصی را در این حوزه انجام دهد.

انصاری سهم شهرداری را در اجرای این پروژه ۳۵ درصد و سهم سرمایه‌گذار را ۶۵ درصد اعلام کرد و افزود: به رغم تاکید مکرر شهرداری سرمایه‌گذار در ۴٫۵ هکتار زمین تعیین شده، نتوانسته هیچ احداثی را داشته باشد و شورای عالی سرمایه‌گذاری تصمیم گرفت تا با ابطال قرارداد سرمایه‌گذار با انتشار آگهی نسبت به انتخاب سرمایه‌گذار جدید اقدام کند.

وی ضرورت بازگشایی در مسیرهای مختلف را با تملک و خرید اراضی یادآور شد و خاطر نشان کرد:‌ امیدواریم این کار در اولویت اقدامات و برنامه‌های شهرداری اردبیل قرار گیرد.