نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: اخبار کوتاه کد خبر: 8636 ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۲

در آستانه هفته پژوهش انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه پژوهشی مبارزه با مفاسد اقتصادی در اردبیل

تفاهم نامه پژوهشی مبارزه با مفاسد اقتصادی در آستانه هفته پژوهش بین قرارگاه مردمی مبارزه با مفاسد اقتصادی و دانشگاه ازاد اسلامی در اردبیل منعقد شد.

انعقاد تفاهم نامه پژوهشی مبارزه با مفاسد اقتصادی در اردبیل

به گزارش ابصارخبر، اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل  بعد از ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه پژوهشی مبارزه با مفاسد اقتصادی که در این دانشگاه برگزار شد  به لزوم پژوهش در فعالیت های اجتماعی به ویژه آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پژوهش در واقع کلید حل ریشه ای مشکلات است و اگر مسئله ای هم بدون پژوهش سامان گیرد ، موقتی بوده و در آینده شدیدتر از وضعیت فعلی سر ریز خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود مبارزه با مفاسد اقتصادی را از جمله مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بحث عدالت و بویژه برقراری عدلت در جامعه از تاکیدات مقام معظم رهبری است به همین خاطر در  بیانیه گام دوم انقلاب نیز به ان اشاره شده است.

 

رسولی با بیان اینکه سلامت نظام و عدالت اجتماعی از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی است، گفت: فساد موجود در کشور ریشه در فساد دوران طاغوت دارد چراکه در دوران قبل از انقلاب اسلامی فساد  فارغ از بعد درونی درباریان، در پیوند با جهانخواران، مهمترین بعد آن را در کشور تشکیل می داد. 

وی در ادامه سخنان خود مبازه دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی را ستود و گفت: مهمترین بخش مبارزه دستگه قضا در دوران تصدی مسئولیت حجت الاسلام رئیسی،  مقابله با عناصر داخلی بود بطوریکه وی با این کار خود عملا نشان داد که در راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی و مطالبه به حق رهبر معظم انقلاب اسلامی با هیچ کس تعارفی ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل شفافیت مالی در دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از افتخارات این دانشگاه در دوره فعلی نام برد و گفت: پژوهش یکی از رسالت های دانشگاهی است و این موجب  افتخار دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل است که پژوهش های مبارزه با مفاسد اقتصاد استان اردبیل در این دانشگاه انجام و پیگیری می شود.

 

مبارزه سیستمی با فساد مانع ایجاد فساد در ساختارها می شود

مهدی جدی مسئول قرارگاه مردمی مبارزه با مفاسد اقتصادی استان اردبیل نیز در این مراسم به تشریح وظایف و رسالت های  این قرارگاه مردمی در مبارزه با فساد پرداخت و گفت: امروز مبارزه با فساد به صورت اصولی و قانونمند، مطالبه عموم مردم است.

وی مبارزه سیستمی و ریشه ای با فساد را مهمترین رسالت قرارگاه مردمی مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد و گفت: اگر مبارزه با فساد سیستمی نباشد مفسدان اقتصادی با نفوذ به ساختارها برای همیشه به فساد  ادامه خواهند داد.

مسئول قرارگاه مردمی مبارزه با فساد اقتصادی اردبیل، پژوهش و آموزش را مهمترین هدف انعقاد این تفاهمنامه عنوان کرد و گفت: اگر علاقمندان به این موضوع در خصوص نحوه درست مطالبه گری آموزش ببینند بهتر می توانند در راستای اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف ایفای نقش کنند.

 

انتهای پیام/ج