نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

کد خبر: 8711 ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴

یادواره اولین شهید انقلاب بخش جعفرآباد مغان + اردبیل

مراسم یادواره شهدا آبروی کوچه و افتخار محله ها به مناسبت آغاز دهه مبارکه فجر با حضور باشکوه جمعی از مردم به ویژه مسئولان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی شهرستان بیله سوار و بخش جعفرآباد مغان برگزار شد.

یادواره اولین شهید انقلاب بخش جعفرآباد مغان + اردبیل

به گزارش ابصارخبر، مراسم یادواره شهدا آبروی کوچه و افتخار محله ها به مناسبت آغاز دهه مبارکه فجر با حضور باشکوه جمعی از مردم به ویژه مسئولان، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی شهرستان بیله سوار و بخش جعفرآباد مغان برگزار شد.

سرهنگ یوسف اختری فرمانده سپاه ناحیه بیله سوار در این مراسم با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به برکت خون پاک شهدا و رشادت‌های ملت رشید ایران و بر پایه دین و فرهنگ و بر مبنای ارزش‌ها بنا شده است، گفت: ما وظیفه داریم از این انقلاب به خوبی حراست و پاسداری کنیم.

وی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت‌های کشور در دوران پس از جنگ داشت افزود: دشمنان تحمل مشاهده پیشرفت انقلاب اسلامی را از نظر علمی و معنوی ندارد و از راه‌های مختلف می‌کوشند تا یاد شهدا از جامعه اسلامی زدوده شود، اما مردم ما با بصیرت و آگاهی خود این نقشه‌ها را باطل می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه بیله سوار مغان با اشاره به شرایط ایران اسلامی در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد که ما هیچگونه آمادگی برای یک جنگ هشت ساله نداشتیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین جلیلی فرد رئیس دادگاه عمومی بخش جعفرآباد نیز در ادامه اظهار کرد: زمانی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده و نوپا بود دشمنان ایران و انقلاب برای سلطه به این کشور اسلامی جنگی نابرابر را برما تحمیل کردند ورزمندگان غیور با رشادت ودلاوری از همه هستی خود گذشتند و نگذاشتند یک وجب از خاک این مرزوبوم به دست دشمن بیفتد.

رئیس دادگاه عمومی بخش جعفرآباد با بیان اینکه نام بردن از شهدا افتخار و عزت به ارمغان خواهد داشت ادامه داد: هر کس بخواهد از ویژگی‌های سرزمین خود اسم ببرد ابتدا باید شهیدان دیار خود را معرفی کند و با نام شهیدان از افتخارات کوچه و محله خود نام ببرد.

گفتنی است؛ درپایان این مراسم از خانواده‌های شهیدان خان بابا جعفرخانی، اسدی و یوسف پیرانه تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ج