نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 8738 ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

بیانیه محفل هم اندیشی دختران انقلاب اردبیل

در این بیانیه به جایگاه زن در جوامع اشاره شده و آمده است: دختران سرزمین ما در جریان دفاع از حرم نشان دادند که هنوز نسل این مادران و همسران تمام نشده و راهشان ادامه خواهد داشت.

بیانیه محفل هم اندیشی دختران انقلاب اردبیل

به گزارش ابصارخبر، محفل هم اندیشی دختران انقلاب اردبیل با صدور بیانیه ای اعلام کرد: باقدم گذاشتن در خط ولایت در کوران سیاسی و فکری جنگ نرم، با استعانت به خدا و آموزه های اسلام و مکتب پیامبر و اهل بیت و الگو قرار دادن آن بزرگواران ، برای حفظ عزت واعتماد به نفس زنان و جایگاه بانوان مسلمان و تربیت فرزندان ولایی و انقلابی تلاش خواهیم کرد.

در این بیانیه آمده است: زن آینه تمام نمای ظرافت احدیت و لطافت طبع کردگار است که خداوند آن را مایه آرامش قرار داد، " لتسکنوا الیها " و او را گرما بخش کانون خانواده کرد؛ اما قبل از ظهور اسلام در اکثر نقاط جهان زن دست مایه شهوت و تمایلات مردان بود و حتی آنها زن را در زمره ای غیر از انسان ها قرار می دادند که برای هوس های مردان خلق شده است، تا اینکه خداوند در قرآن به طرق مختلف زن را تکریم نمود و سیره پیامبر با دخترش فاطمه زهرا (س) جایگاه زن در اسلام را آشکار کرد، آنجا او را ام ابیها خواند و فرمود؛ فداها ابوها؛ همگان فهمیدند که جایگاه یک زن تا کدام مرحله می تواند رشد کند.

در طول این سال ها نیز جایگاه زن بازیچه‌ی تفکرات و اندیشه های مختلف شده، بینش هایی که او را کالایی در دسترس قرار داده اند،  به بهانه آزادی گاه او را در بازار مد فروخته، گاه به اسارت مدرنیته درآورده و گاه از او یک عنصر انگیزشی ساخته و در نهایت زن را دوباره به همان عصر جاهلیت بازگردانده اند.در این میان انقلاب اسلامی سال ۵۷ که خواهان ایجاد همان مدینه فاضله پیامبر بود سربر آورد و در مسیر این تحول دوباره زن را به همان عنصر فعال جامعه تبدیل کرد که همچون فاطمه زهرا (س) در عین عفت و عصمت الهی میانه میدان، خطبه فدکیه بخواند یا مانند زینب کبری کاخ یزید را به لرزه درآورد، انقلاب اسلامی دوباره از زن خواست تا دوشادوش مردان در جامعه نقش آفرینی کنند، نه او را در پستوی خانه ها حبس کرد و نه به لجن زار بی بندوباری کشاند؛  

این همه شهید که خونشان سلامت انقلاب را بیمه میکند از دامان کدام مادران به معراج رفته اند؟  

دختران سرزمین ما در جریان دفاع از حرم نشان دادند که هنوز نسل این مادران و همسران تمام نشده و راهشان ادامه خواهد داشت.

محفل هم اندیشی دختران انقلاب اردبیل در ادامه بیانیه خود به لزوم پیروی از سبک زندگی فاطمی در جامعه پرداخته  و اعلام داشت:

۱.  همچون حضرت فاطمه زهرا (س) تا آخرین نفس پای ولایت خواهیم ماند و با توکل به خدا و اراده ی خویش و الگو گرفتن از شهیدان هسته ای و شهید فخری زاده با پایبندی به مبانی دینی و اعتقادی برای خدمت به اعتلای علمی، فرهنگی و اجتماعی و فکری کشور جهاد خواهیم کرد.

۲. به امر ولی فقیه خود با امید و بکارگیری ابتکار و صراحت و قبول خطرپذیری، با روحیه خستگی ناپذیر و با در نظر گرفتن موقعیت حساس کنونی در راه دفاع از آرمان های دینمان قدم خواهیم برداشت.

۳. با الگو گیری از سبک زندگی فاطمی تمام تلاش خود را در جهت الگو قرار دادن زنان و همچنین کشور عزیزمان به عنوان الگوی جذاب و نمونه برای ملت های جهان بکار خواهیم گرفت.

۴. باقدم گذاشتن در خط ولایت در کوران سیاسی و فکری جنگ نرم، با استعانت به خدا و آموزه های اسلام و مکتب پیامبر و اهل بیت و الگو قرار دادن آن بزرگواران ، برای حفظ عزت واعتماد به نفس زنان و جایگاه بانوان مسلمان و تربیت فرزندان ولایی و انقلابی تلاش خواهیم کرد.

۵. به فرموده امام خامنه ای مد ظله العالی همپای تمام جوانان انقلابی با تقویت مبانی معرفتی خود بصورت مساله محور در جهت عدالتخواهی و رفع فساد و در نهایت ایجاد تمدن اسلامی تلاش خواهیم کرد تا در حد توان خود به حول قوه الهی از انفعال و انحراف زنان میهنمان جلوگیری کرده و نگذاریم که پرچم عدالتخواهی و ارمانخواهی ما به دست کسانی بیفتد که هدفشان ضربه زدن به نظام است نه حل مشکلات مردم.

 

انتهای پیام/ج