نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: سیاسی کد خبر: 8743 ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

اگر یک ایرانی حماسی سر کار بود، یک روز دهن کجی آمریکا را تحمل نمی کرد

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آمریکا شانس آورد که در ایران دولتی سر کار بود که هفت سال نقض تعهدات آن ها را تحمل و ۷ سال یک طرفه به برجام عمل کرد.

اگر یک ایرانی حماسی سر کار بود، یک روز دهن کجی آمریکا را تحمل نمی کرد

به گزارش ابصارخبر، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های امروز نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه، روز سوم اسفند، دولت ایران طبق مصوبه مجلس، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، نظارت های فراپادمانی متوقف می شود و از این به بعد آژانس هسته ای حق بازرسی ناگهانی از تاسیسات هسته ای ایران را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ایران در چارچوب پروتکل الحاقی، اجرای آن را به صورت داوطلبانه پذیرفته بود تا حسن نیت خود را ثابت کند، افزود: اما بعدا معلوم شد که برای طرف مقابل، حسن نیت و سوء نیت هیچ تفاوتی ندارد و آنچه برای آنها مهم است محرومیت تمام عیار علمی، اقتصادی و نظامی ایران است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه به مجلس در خصوص مصوبه هسته ای تبریک می گوئیم و یقین داریم مجلس، تیر را به هدف زده است و دست روی اصلی ترین نقطه ضعف آنها گذاشته است، ابراز داشت: آنها با کاهش تعهدات ایران، یک شب خواب راحت ندارند و هیچ چاره ای هم جز تسلیم شدن در برابر ایران را ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه کار مجلس در این مصوبه، معامله دو سر سود است، بیان کرد:  اگر برنگردند، شاهراه تحقیقات علمی و توانمندتر شدن صنعت هسته ای ایران باز می شود و اگر برگردند، گره های اقتصادی باز می شود.

ایران 7 سال یک طرفه به برجام عمل کرد

آیت الله عاملی با بیان اینکه آمریکا اعلام می کند که اول ایران باید به برجام برگردد و به تمام تعهدات خود عمل کند، افزود: هفت سال برگشتیم و شما با پررویی و با وقاحت برنگشتید و شانس آوردید که در ایران دولتی سر کار بود که هفت سال نقض تعهدات شما را تحمل و ۷ سال یک طرفه به برجام عمل کرد و الا اگر یک ایرانی حماسی سر کار بود یک روز دهن کجی شما را تحمل نمی کرد.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب که فرمودند،" ما حرف و وعده خوب، زیاد شنیده ایم که در عمل، نقض و ضد آن عمل شده است. حرف فایده ندارد، وعده فایده ندارد، این بار فقط عمل. اگر از طرف مقابل عمل ببینیم، ما هم عمل خواهیم کرد."، گفت: این ادبیات را باید تحسین کرد؛ ذره ای التماس و ذلت در آن نیست و حقا که رهبر معظم انقلاب، زبان آنها را بسیار خوب می فهمند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل  با بیان اینکه تصلّب و قاطعیت اخیر رهبر معظم انقلاب در موضوع هسته ای باعث شد که آمریکا دیشب اعلام بکند که حاضر به مذاکره با ایران در قالب 1+5 است، گفت: هفته گذشته وزیر خارجه آلمان اظهار داشت ایران با کاهش تعهد به برجام با آتش بازی می کند! معلوم نشد که وقتی آنها به هیچ تعهد برجامی خود عمل نمی کنند و تعهد خود را نقض می کنند. این بازی با آتش نیست اما اگر ما طبق اقتضاء مواد برجام، التزامات خود را کاهش دادیم این بازی با آتش است. یا للعجب !!

عدم شرکت در انتخابات و واگذاری عرصه به نالایق ها ، کمک به تولیت انسان های ناشی است 

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات این هفته خود یک سخن بسیار نغز داشتند. ایشان فرمودند: "علاج دردهای مزمن کشور در پرشور بودن انتخابات و انتخاب اصلح است." حضرت آقا در این سخن به دو مطلب تصریح دارند: اول، پرشور بودن انتخابات است تا دشمن به کلی مأیوس شود، شور انتخاباتی، طمع دشمنان را کم و امنیت کشور را بیشتر می کند،  دوم، انتخاب اصلح است. الحمدلله سلیقه های مختلف در تمام انتخابات ما حاضر می شوند. در چنین حالتی مسئولیت انتخاب با خود ملّت است. فردای انتخاب، دیگر جای گلایه نیست.

وی افزود: این مطلب را فراموش نکنیم که اگر کسی معیارهای صحیح و عقلانی را در انتخابات رعایت نکند، ذمه او به حق ملت مشغول می شود. چنین کسی با این کار، حق ملت را ضایع کرده است. همچنانکه اگر کسی شرکت نکند و عرصه را به نالایق ها واگذار کند، خیال نکند زرنگی کرده، بلکه به تولیت انسان های ناشی کمک کرده است.

طرح شهید سلیمانی مثل حیات آن بزرگوار، مؤثر واقع شد

آیت الله عاملی در خاتمه اظهار داشت:  طرح شهید سلیمانی مثل حیات آن بزرگوار، مؤثر واقع شد و بهداشت و درمان با همکاری بسیج و سپاه، کار کارستان کردند و آمار کرونا که در کشورهای دیگر بالا می رود، در کشور ما فروکش کرد اما حالا کارشناسان می گویند نسل های جدیدی از این ویروس پیدا شده که به مراتب خطرناک تر است.

امام جمعه اردبیل گفت: آقایان پزشکان متخصص و درگیر با کرونا اعلام می کنند که این روزها سکته قلبی و مغزی با کرونا و بعد از کرونا به طور متعدد دیده شده که قبلا اینگونه نبود، اینجانب نیز خود شاهد دو مورد آن بوده ام. این نکته اقتضاء می کند که ما، هم مواظب جان خود و خانواده خود باشیم و هم مواظب جان دیگر افراد جامعه باشیم. اگر خدای ناکرده کوتاهی کنیم و کسی جان خود را در اثر بی مبالاتی ما از دست بدهد، فردا قطعا در ردیف قاتلان نفس محترمه محشور خواهیم شد و مصیبت «... مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا...» (32 مائده) ما را خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: لازم می دانم برای دفع این بلا تأکید کنم که تضرع و استغفار، دوای اصلی ماست. دوایی که که قرآن بر آن صحّه گذاشته و تأکید کرده است. مخصوصا که در ماه استغفار، یعنی ماه رجب و ماه استجابت دعا هستیم.

 

 

انتهای پیام/