نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: اجتماعی کد خبر: 8931 ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی:

رقابت ۲۴ هزار و ۶۸۰ نفر داوطلب کنکور در استان اردبیل

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی به تشریح جزئیات کنکور 1400 پرداخت گفت: امسال ۲۴ هزار و ۶۸۰ نفر داوطلب در پنج گروه آزمایشی در استان اردبیل با هم رقابت می‌کنند.

رقابت ۲۴ هزار و ۶۸۰ نفر داوطلب کنکور در استان اردبیل

به گزارش ابصارخبر، ترحم مصری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات کنکور 1400 پرداخت و با بیان اینکه فرایند کنکوراز روز سه‌شنبه  هفته جاری در مناطق مختلف استان  غاز خواهد شد گفت: در استان اردبیل امسال ۲۴ هزار و ۶۸۰ نفر داوطلب در پنج گروه آزمایشی با هم رقابت می‌کنند که این آزمون با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری صندلی‌ها به شکل مناسب در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی باجه‌های رفع نقص در دانشگاه محقق اردبیلی و سایر شهرستان‌ها، چنانچه داوطلبانی در اطلاعات ثبت شده خود مشکلی داشته و نیاز به اصلاح باشد، حتماً در مهلت مقرر آن را انجام داده و منطبق بر عکس و مشخصات اطلاعات درستی را در کارت ورود به جلسه داشته باشند.

مصری در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح جزئیات کنکور 1400 پرداخت و گفت: ۶۰ درصد داوطلبان را دختر و ۴۰ درصد از داوطلبان کنکور امسال را پسران تشکیل می‌دهند که آزمون امسال با توجه به شرایط کرونایی با رعایت موازین بهداشتی به شکل جامع و کامل و در مدت چهار روز به انجام خواهد رسید.

وی افزود: شش درصد داوطلبان در گروه آزمایشی هنر و ریاضی، ۲۶ درصد در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۱۲ درصد در زبان‌های خارجه و ۴۸ درصد نیز در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت‌نام کرده و رقابتشان را انجام می‌دهند.

معاون آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی  در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم در موعد مقرر داوطلبان بدون اضطراب و استرس در محل آزمون حاضر شده و در ماراتن کنکور که بزرگترین آزمون علمی کشور است، با سایر همکلاسی‌های خود رقابت کنند.

 

انتهای پیام/ج