نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: فرهنگی و اجتماعی کد خبر: 9683 ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۳

امام جمعه شهرستان نیر:

حضرت خدیجه کبری(س) پرچمدار دفاع از حریم نبوت و امامت است

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه حضرت خدیجه کبری(س) قله فضایل انسانی و سرامد ایمان و معنویت است، گفت: مادر حضرت فاطمه زهرا (س) در واقع پرچمدار دفاع از دین اسلام، حریم نبوت و امامت است.

حضرت خدیجه کبری(س) پرچمدار دفاع از حریم نبوت و امامت است

حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در گفتگو با ابصارخبر، به وفات حضرت خدیجه(س) مادر حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه(س) علاوه بر اینکه همسر پیامبر اکرم(ص) بودند، گوهر کوثر پیامبر رحمت و مادر امت اسلام بودند که در تاریخ اسلام و برای تبلیغ اندیشه اسلامی نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه کبری(س) قله فضایل انسانی و سرامد ایمان و معنویت است، گفت: مادر حضرت فاطمه زهرا (س) در واقع  پرچمدار دفاع از  دین اسلام، حریم نبوت و امامت است.

این مبلغ اسلامی به ویژگی های زن مسلمان پرورش یافته در مکتب اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه(س) ثمره تربیت یک زن در مکتب متعالی اسلام است و ثمره آن نیز سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) است، از این رو خانواده ها با نامگذاری فرزندان خود به نام مبارک حضرت خدیجه(س) برای ترویج فضایل آن بانوی گرانقدر در جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به ویژگی های حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و گفت: پاکی، درستکاری، امانتداری، هوش و ذکاوت، معنویت، عفاف و حجاب، رشادت، شجاعت، سخاوت از ویژگی های حضرت خدیجه(س) است که باید برای خانواده های مسلمان الگوسازی شود.

گفتگو: مهدی جدی

انتهای پیام/ج