نمایش 1 - 10 از 185
ثوراله نوروزی
یک استاد دانشگاه اردبیل در پاسخ سخنان حجاریان نوشت؛
استاد دانشگاه اردبیل در پاسخ سخنان حجاریان نوشت: در نگاه ژرف بینانه به تاریخ اندیشه گفت و گو که سابقه فلسفی آن به سقراط بر می گردد، هیچ اندیشمندی آن را ممتنع ندانسته، بلکه از گفتگو بعنوان شیوه ای از تفکر و روش کشف حقیقت نیز نام برده اند.
یادداشت دانشجویی؛
سخنان حاتمی کیا در سالن همایش باعث شد بلافاصله برخی مخالفان قلم بدست گرفته و شبکه های مجازی را پر از مطالب بی محتوا و یکسویه کنند هرچند در پشت پرده این سخنان یکسری اتفاقاتی افتاده بود که حاتمی کیا را مجبور به گفتن این انتقادات کرد.
رسالت دانشجویان در چالش‎هاي پيش روي انقلاب
یادداشت دانشجویی؛
تحولات داخلي و تلاش‌هاي صورت گرفته در كشور، نظام اسلامي را در مرحله نويني از تثبيت اقتدار و موقعيت خود در دهه چهارم از عمر خود در عرصه داخلي و بين‌المللي قرار داده است.
نگرش تحلیلی بر مبانی اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام آمریکایی
یادداشت دانشجویی؛
حضرت امام خمینی(ره) با بینش ژرف اندیش خویش، تحریفات صورت گرفته در خصوص اسلام اصیل را به درستی تشخیص داد و با آغاز انقلاب اسلامی در ایران به مبارزه با دروغ گویان و تحریف کنندگان اسلام راستین پرداخت که در نهایت توانست اسلام ناب محمدی(ص) را در کشور نهادینه کند.
رضا ندایی
پایبندی به وصایای شهدا، عمل به فرامین مقام معظم رهبری، داشتن روحیه انقلابی، توجه به نهضت عاشورایی، انقلابی عمل کردن، تحقق عدالت اجتماعی و بالاتر از همه اینها نصرت الهی، برای انقلابی ماندن و تداوم انقلاب اسلامی نقش بسیارمهمی دارند.
رضا ندایی
یادداشت؛
توجه به فرصت های موجود در جمهوری آذربایجان به ما این امکان را می دهد تا با تزریق آداب و رسوم و فرهنگ خودمان به این مناطق، مردم شیفته این دیار را به اصل و واقعی خود که توسط استکبار به فراموشی سپرده شده است باز گردانیم.
میثم بیگ میرزایی
یادداشت:
ملت ایران مخصوصا جوانان توانستند سلطنت دیکتاتوری شاهی را نابود کنند که تحت حمایت ابر قدرت هایی همچون آمریکا و شوروی بود که بنا به فرموده ی امام (ره) فرار شاه طلیعه ی انقلاب اسلامی بود.
محمد زینالی
یادداشت؛
«جزیره ی آمریکایی» روحی است که از استعمار و استثمار وارد کنش یا کردار تجاری و اقتصادی ما شده و انسان های ضعیف و فاقد توانایی کار مستقل را به زیر لگام خود می کشد و آن ها را به مانند روبات های کم هزینه استعال می کنند.
بازخوانی فتنه 88
یادداشت دانشجویی
امروز جریان مخالف به دنبال تطهیر سران فتنه و عادی­ سازی وجهه آنان است، در حالی­که بازخوانی فتنه 88 نشان می­ دهد که سران فتنه، با اصرار بر رفتارهای غیرقانونی خود چگونه امنیت ملی کشور را در معرض تهدید قرار دادند.
9دی تبلور پایبندی مردم به اصول اولیه انقلاب است
یادداشت دانشجویی؛
شعارهای ۹ دی، شعارهای همیشگی و کلیشه‌ای نبود، شعارهای جدیدی بود که از پیوند عشق به ولایت، عاشورا، انقلاب و نفرت از دشمنان حریم ولایت به دست آمده بود و این نشان از اعتقادات سیاسی مذهبی مردم یک کشور داشت.

صفحه‌ها