نمایش 1 - 10 از 192
مجیدعلیپور تکانلو،
یادداشت؛
برجام علاوه براینکه تحریم ها را برنداشت بلکه تحریمی بر روی تحریم ها گذاشت و همین مورد و موارد دیگر که طرف مقابل به آنها عمل نکرد کافی است که عده ای، خود از حمایت های غلط برجام کنار بکشند.
برجام
گرچه برخی کشور های اروپایی همچون اکثر کشورهای دیگرحرکت آمریکا را خارج از قوانین بین- الملل دانسته اند اما این نکته که خود عملا زیر سلطه آمریکا هستند قابل کتمان نیست
فرار نخبگان
یادداشت؛
شاید هیچ دردی دردناک تر از خروج سرمایه انسانی و علمی نباشد اما دلایل و عوامل این خروج کدامند؟ مگر کسی پیدا می شود که در قبال این درد بزرگ بیتفاوت باشد و وقعی به این مهم نگذارد؟
فیلترینگ تلگرام
یادداشت؛
منافع ملی ما ایجاب می کند که در حساس ترین زمان هم به جای تکیه بر احساسات به قانون تکیه کنیم و به جای سیاسی کاری و بدبین کردن جامعه به مقامات مافوق و حاکمیت کشور، سعی کنیم، قانوگرایی و خرد گرایی را در جامعه نهادینه نماییم.
محمد جعفری نوده
یادداشت دانشجویی؛
رهبر انقلاب اسلامی با دیدی جامع نسبت به این که با حمایت از کالای ایرانی در حال حمایت از طراح، کارگر و سرمایه گذار ایرانی هستیم این را از مردم و مسئولین کشور خواستند تا با اهتمام به این موضوع مهم، گره ها و مشکلات کشور برطرف شود.
نقدی به اظهارات عجیب نماینده مردم اردبیل در مجلس!
یادداشت؛
استاد دانشگاه های اردبیل، به دنبال اظهارات اخیر محمد فیضی نماینده اردبیل در مجلس مبنی بر شکل گیری کمیته انتصابات در استان ها، خطاب به ایشان نقدی قابل تأمل منتشر کرد.
تعصب فونبالی- حمایت از کالای ایرانی
یادداشت؛
قطعا شما چند ده یا چندین سال است که طرفدار یک تیم هستید، تا به حال شده است که به خاطر باخت آن تیم یا نزول آن به قعر جدول لیگ، از آن جدا شده و یا به تیم دیگری که صدر جدول است بپیوندید! واقعیت این است که شما روی تیمتان تعصب دارید.
ثوراله نوروزی
یک استاد دانشگاه اردبیل در پاسخ سخنان حجاریان نوشت؛
استاد دانشگاه اردبیل در پاسخ سخنان حجاریان نوشت: در نگاه ژرف بینانه به تاریخ اندیشه گفت و گو که سابقه فلسفی آن به سقراط بر می گردد، هیچ اندیشمندی آن را ممتنع ندانسته، بلکه از گفتگو بعنوان شیوه ای از تفکر و روش کشف حقیقت نیز نام برده اند.
یادداشت دانشجویی؛
سخنان حاتمی کیا در سالن همایش باعث شد بلافاصله برخی مخالفان قلم بدست گرفته و شبکه های مجازی را پر از مطالب بی محتوا و یکسویه کنند هرچند در پشت پرده این سخنان یکسری اتفاقاتی افتاده بود که حاتمی کیا را مجبور به گفتن این انتقادات کرد.
رسالت دانشجویان در چالش‎هاي پيش روي انقلاب
یادداشت دانشجویی؛
تحولات داخلي و تلاش‌هاي صورت گرفته در كشور، نظام اسلامي را در مرحله نويني از تثبيت اقتدار و موقعيت خود در دهه چهارم از عمر خود در عرصه داخلي و بين‌المللي قرار داده است.

صفحه‌ها