نمایش 1 - 10 از 114
یادداشت،تاملی در حادثه پلاسکو
یادداشت؛
این روایت سرنوشت شهرسازی مخاطره جویانه ای است که در ایران تجربه شده است. "بحران" در شهرسازی، از موضوعات اساسی است که به عنوان یک مخاطره زیست محیطی و انسانی اساسی در حال تجربه آن هستیم.
جای فرودگاه اردبیل مناسب نیست
یادداشت؛
دو، سه دهه پیش برای اردبیل فرودگاه ساختند. زمینش را طوری انتخاب کردند که شرمنده امروزی ها باشند. اگرچه با گذشت زمان، هم خلبانها فرزتر شده اند و هم امکانات بهتر شده اند، ولی باز هم آن مشکلات خودی نشان می دهند.
تأملی در باب  اصرار بر برگزاری همایش های کم رونق
یادداشت دانشجویی
هر ازگاهی بنرهایی در شهر نصب می شود که خبر از برگزاری همایش، کنگره یا سمینار با موضوع متفاوت تری دارد. بنرهایی که هزینه های زیادی صرف چاپ آنها شده تا بتواند افراد بیشتری را جذب شرکت در آن کند.
شورای انقلاب اسلامی،اساسی‌ترین رکن قدرت سیاسی و اجرایی انقلابیون
زگهواره تا گور، مسکن بجوی
یادداشت دانشجویی
چندی پیش مدیر مدبّری اذعان کرد که این معضلات محصول نوع نگاه سرمایه‌داری و اشرافی در اداره کشور و جامعه است،گورخوابی بخش عریان و عیان این معضلات است، این مدل مدیریت کشور، آسیب‌ها و معضلات پنهانی با خود به همراه دارد.
خط عابر پیاده
خط عابر، یکی از نشان های راه رفتن و تردد مردم در شهر است. این خط، چراغ چشم زن پاها است تا با توالی آن قدم بزنند.
یادداشت دانشجویی؛
پروژه نفوذ پدیده عجیب و غریبی نیست، این که امروز برخی مشغول بزک چهره خشن و جنایتکار و استکباری دولت آمریکا هستند محصول همین پروژه نفوذ است.
اکبر غاربی
به بهانه 9دی
آن زمان که در سال 1357 انقلاب پیروز شده عوامل مختلفی از جمله رهبری ، ایدئولوژیک جدیدی به نام ایدئولوژی اسلامی ،روحیه انقلابی و بویژه حضور مردم در صحنه تاثیر داشت.
یادداشت دانشجویی؛
فتنه 88، فتنه ای بود که یک هم گرایی تمام عیار با دشمنان انقلاب و نظام محسوب می شد و نکته بارز آن رونمایی از منافقینی بود که با چهره اصلاح طلبی، دست در دست سران فتنه گذاشته بودند.
اکبر غاربی
مقاله دانشجویی؛
دانشگاه بعنوان قلب تپنده و منشاء بسیاری از تحولات جامعه و نيز دانشجو بعنوان نماد نوگرایی و نیروی پیشتاز و تأثیر گذار جامعه، به دلیل ارتباط ارگانیکی با فضای مجازی و رسانه ای مورد توجه و هدف طراحان جنگ نرم قرار دارند.

صفحه‌ها