پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
طرح ولایت97
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پشتیبانی از مدافعان حرم
11. تير 1396 - 14:22   |   کد مطلب: 4846
حوزه سلامت حوزه ایست در خدمت مردم و با جان و سلامت مردم سروکار دارد. اولویت برای فعالین این حوزه اعم از پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان با هر فکر، ایده، گرایشی خدمت به مردم است و اولویت سیاست گذاران حوزه سلامت نیز در ابتدا بهبود شاخصهای سلامتی و تامین سلامت مردم بوده است.
محمد نوری

به گزارش ابصارخبر، محمدنوری پزشک اردبیلی در یادداشت خود به بحث انتخابات پیش روی نظام پزشکی پرداخت و نوشت: حوزه سلامت حوزه ایست در خدمت مردم و با جان و سلامت مردم سروکار دارد. اولویت برای فعالین این حوزه اعم از پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان با هر فکر، ایده، گرایشی خدمت به مردم است و اولویت سیاست گذاران حوزه سلامت نیز در ابتدا بهبود شاخصهای سلامتی و تامین سلامت مردم بوده است.

 جناح بندی، حزب بندی و سوء استفاده از این عملکرد تخصصی و ضروری و حساس در پیش برد اهداف سیاسی و صنفی و..... به هیچ وجه پسندیده نبوده و نیست.

اولویت، همیشه سلامت مردم و جامعه بوده و هست و پیگیری امور صنفی در اولویت بعدی است. اینکه به هر قیمتی با هر ترفندی پیگیر امور صنفی و درگیر مسائل حاشیه ای و سیاسی باشیم کار درستی نیست.

خوشبختانه در طی دو سال گذشته که بنده در سمت مسئولیت بسیج جامعه پزشکی بوده ، ارتباط نزدیک و مثبت با پزشکان عضو نظام پزشکی و اعضای سازمان نظام پزشکی داشته ایم و رویکرد مثبت اعضای آن سازمان نسبت به خدمات رسانی بسیج در مناطق محروم و حمایت و  پشتیبانی از مدافعین حرم و و ویزیت افراد بی بضاعت همیشه یاریگر ما بوده و هستند و همیشه پای کار بوده اند.

با توجه به پیش رو  بودن انتخابات نظام پزشکی ، متاسفانه در روزهای اخیر افراد زیادی سعی کرده اند تفرقه و اختلاف را به جامعه پزشکی با عناوین مختلف راه دهند .

 بسیج یک شغل یا حزب و یا گروه نیست  بسیج یک تفکر است تفکری انقلابی. اعتقاد من بر این است که پزشکانی که در خدمت سلامت مردم هستند و شب و روز به مردم خدمت می کند همگی بسیجی اند و در طول سالهای گذشته نیز در خدمت به مردم و  احقاق حق آنها و خدمات پزشکی در مناطق و محروم و ارایه خدمات صنفی ،ایثارگرانه این امر را ثابت کردند

 رویکرد سازمان بسیج جامعه پزشکی در انتخابات پیش رو لیست­بندی و جناح بندی نیست. ما از همه افرادی که ثبت نام کردند حمایت کرده و می کنیم اما به هر حال در هر انتخابی برای هرکسی یکسری معیارهایی وجود دارد از جمله مورد اعتماد بودن- دلسوز بودن- دارای تجربه مدیریتی و قانونگذاری کافی بودن و...که قطعا اعضای سازمان نیز بر همین اساس انتخاب خواهند کرد. بنده از همه اعضای فعلی سازمان نظام پزشکی و عملکرد و رویکرد مثبتشان در طول چهار سال گذشته کمال تشکر و قدردانی را دارم و از خداوند منان خواستارم تا جامعه پزشکی به دور از هر جناح بندی و تفرقه که خواسته افراد سودجوست با شرکت در انتخابات پیش رو این نهاد صنفی(سازمان نظام پزشکی)را بیش از پیش در عملکرد راهبردی و موثر خود در سیاست گذاری های حوزه سلامت و دفاع از حقوق مردم  و حقوق صنفی یاری کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار