پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
راهیان نور
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پشتیبانی از مدافعان حرم
13. بهمن 1396 - 9:08   |   کد مطلب: 5928
پایبندی به وصایای شهدا، عمل به فرامین مقام معظم رهبری، داشتن روحیه انقلابی، توجه به نهضت عاشورایی، انقلابی عمل کردن، تحقق عدالت اجتماعی و بالاتر از همه اینها نصرت الهی، برای انقلابی ماندن و تداوم انقلاب اسلامی نقش بسیارمهمی دارند.
رضا ندایی

به گزارش ابصارخبر، رضاندایی کارشناس مسائل فرهنگی در یادداشت خود به مسئله بصیرت افزایی و نقش آن در انقلاب و دفاع مقدس پرداخت و نوشت: اگر دلسوزان و علاقمندان نظام، موضوع انقلابی‌گری را به آحاد مردم گفتمان سازی کنند و بصیرت افزایی کنند بطوریکه مردم از واقعیت های اصلی نظام و انقلاب و آنچه که در بطن نظام هست قرار بگیرند قطعا تاثیرگذاربوده و نقش بسیار مهمی در انقلابی ماندن خواهد داشت.

ورود سلایق مختلف درعرصه های سیاسی و فرهنگی موجب سردرگمی مردم و القای نظرات و ایده های گوناگون به مردم، درجهت درست فهماندن مشکلی را بوجود می آورد و مردم در تشخیص آن دچارشک و تردید می شود. لذا جامعه با مشکل فرهنگی مواجه می شود. از طرفی هم تهاجم فرهنگی دشمن چنان زیاد است که عده ای را برای خود جذب و سرگرم می کند تا گفتمان سازی و انقلابی گری در عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کندی صورت گیرد.

دشمن در صدد تحقق آرمان های شوم خود در سطح وسیع و فراگیر برعلیه نظام تبلیغ می نماید تا به منافع استکباری و استعمارگرانه بین المللی خود دست یابد و ایران اسلامی را منزوی و به خطر اندازد.

بنابراین برای مقابله با هرگونه ترفند دشمن، نیاز به عزم جدی و اهتمام اقشار مختلف مردم بویژه جوانان دارد تا تمام توطئه های دشمنان داخلی و خارجی نقش برآب شود و کشوربا همت این مردم همیشه در صحنه ازخطرات احتمالی و از نقشه های آنها درامان بماند.

منظور از دشمنان داخلی، فعالین سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عده ای محدود از مردم و مسئولینی هستند که به حرف ها و شعارهای دشمن باور  دارند و سعی می کنند تا شعارهای آنها درحد توان در جامعه عملی شود این اقدام آنها احتمالا بنا به مصالح منفعتی و منافع شخصی و یا به انحای مختلف غرض ورزانه سیاسی باشد. در هرحال نا آگاه اقدام می کنند و مسیر حرکت و اهدافشان نادرست و سخت در اشتباه هستند.  در این میان نیز برخی از کارگزاران نظام به بهانه تعامل با دنیا روحیه انقلابی را تضعیف می‌کنند درچنین وضعیتی گفتمان سازی و انقلابیگری با سختی انجام می گیرد. اما باید بدانیم که امیدواری به خداوند متعال که همواره پشتیبان و یاری رسان است، بسیاری از معضلات و مشکلات، یکی پس از دیگری مرتفع خواهد شد.

پایبندی به وصایای شهدا، عمل به فرامین مقام معظم رهبری، داشتن روحیه انقلابی، توجه به نهضت عاشورایی، انقلابی عمل کردن، تحقق عدالت اجتماعی و بالاتر از همه اینها نصرت الهی، برای انقلابی ماندن و تداوم انقلاب اسلامی نقش بسیارمهمی دارند.

مردم غیور و شهید پرور ایران اسلامی در طول دفاع مقدس با تبعیت از فرمان حضرت امام خمینی(ره) در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و امروز نیز به برکت خون مطهر شهدا و داشتن رهبری آگاه و شجاع که نقشه‌ها و ترفندهای دشمنان را نقش بر آب می‌کند؛ همچنین پیشرفت های علمی وقدرت نظامی جمهوری اسلامی به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری بسیار قوی و بازدارنده است.

جمهوری اسلامی در دنیا عزتمند شده است و هیچ ابرقدرتی جرات تعرض به کشورمان را ندارد.

درنهایت با مطالبه گری مجدانه مردم وجوانان ازمسئولین و ازدولتمردان درخصوص اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی، جامعه را به سوی قدرتمند شدن و عزت آفرینی سوق می دهد و موجب ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار