پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
24. خرداد 1397 - 14:42   |   کد مطلب: 6381
اعماق فاجعه نفوذ و اعتماد کاذب داخلی را می توان در اقدام اخیر قراردادFATF به وضوح یافت ،که بس فاجعه بارتر از اقدام مشترک هسته ای خواهد بود.
fatf

به گزارش ابصارخبر، میلاد محرمی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشکین شهر در یادداشتی به مسئله قراردادFATF پرداخت و نوشت:اعماق فاجعه نفوذ و اعتماد کاذب داخلی را می توان در اقدام اخیر قراردادFATF به وضوح یافت ،که بس فاجعه بارتر از اقدام مشترک هسته ای خواهد بود. آیا می توان پیش زمینه ی دیگری جز،کنترل و محدودسازی توان سپاه و به دنبال آن تضعیف نقش مقاومت در منطقه با اهرم فشار FATFرا برای چنین عملکردی متصور شد؟

با نگاهی اجمالی بر آنچه در چند سال اخیر از پیشروی قاب سیاسی ملت ایران گذشت، می توان اهداف پیدا و پنهان بسیاری را از ورای آن یافت. اهدافی که با ایجاد تغییراتی خاص ،به فراخور فضای سیاسی کشور پس از سال 92 پررنگ تر از قبل نمود می یابد.
در قدم اول طراحی پروژه بی سرانجام برجام و نشانه رفتن دستاوردهای هسته ای کشور و در پله های بعدی قرارداد های IPCو کنترل قدرت اقتصادی ایران، پذیرش قرارداد Financial Action Task Force On Money Laundering- FATFو محدودسازی توان اقتصادی و نظامی ایران گویا خبر از تحقق مصداق خارجی ضرب المثل "این رشته سر دراز دارد" را در عصر حاضر برایمان می دهد.
اعماق فاجعه نفوذ و اعتماد کاذب داخلی را می توان در اقدام اخیر قراردادFATF به وضوح یافت ،که بس فاجعه بارتر از اقدام مشترک هسته ای خواهد بود. آیا می توان پیش زمینه ی دیگری جز،کنترل و محدودسازی توان سپاه و به دنبال آن تضعیف نقش مقاومت در منطقه با اهرم فشار FATFرا برای چنین عملکردی متصور شد؟!
در این بین اما و اگرها و هزاران سوال بی جواب دیگر وجود دارد که بررسی بندهای مفاد قرارداد از ملزومات دستیابی به بخشی از ابعاد آن خواهد بود.حال معلوم نیست ؛ در این به اصطلاح کارگروه اقدام مالی که با هدف بررسی روند پولشویی در دنیا تشکیل شده است و روز به روزبر گستره فعالیت ها و حدود اختیاراتش افزوده،تا به تامین مالی تروریسم می رسد،موقعیت کشور ایران بر کدامین مدار قرار دارد که در سال 2007 به عنوان کشوری پرخطر برای نظام مالی جهان شناسایی شده و در 2016 جایگاه بیشترین ریسک مالی جهان را در کنار نام برخی کشورهای دیگر به دوش می کشد و حال نیز اقدامات تقابلی اش به حیطه تعلیق کشیده می شود البته با حفظ موقعیت پر خطربودن!!
بنظر می رسد واژه هایی با عنوان مذاکرات و معاهدات بین المللی تنها سرپوش و ابزاری برای صدور سلطه به جامعه جهانی است که خواه با آرمانهای یک ملت در تفاهم است و گاه در تقابل.
پیشینه ملت ایران به دنیا اثبات کرده است که آرمان استکبارستیزی و استقلال طلبی را همواره سرلوحه خود قرار داده و درمقابل ضد آن، قیام کرده و خواهد کرد.
اکنون که استحاله نظام جمهوری اسلامی در دستور کار مهندسان و حامیان فتنه در دنیا قرار دارد باید با نگاهی دقیق تر به رخدادها نگریست تا نباشد روزی و روزگاری که دیپلماسی کنونی ،دیپلماسی سالیان دور این ملت را در اذهان یادآور شود.آنکه اتکا بی شائبه غرب و بی تدبیری اش زمانه را به گونه ای تغییر داد که امروز پذیرش این همه تکاپو جهت تثبیت دولت تدبیر با قبول توافقاتی این چنینی به هیچ وجه قابل اغماض نیست.

دیدگاه‌ها

از آقای محرمی عزیز بابت یادداشت خوب شان نهایت تقدیر و تشکر و دارم انشاءالله موفق وپیروزباشن

دیدگاه شما

آخرین اخبار