پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
13. تير 1397 - 15:34   |   کد مطلب: 6437
چهل سالگی انقلاب نیاز دارد به اینکه میدان انقلاب و راه پیشرفت برای جوانان کارآمد باز شود، همانند زمانی که انقلاب شد انقلاب اسلامی ایران نیروهای جوان و تازه‌نفس انقلاب بسیار زیادی داشت و تفکر جوان توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.
جوانان و چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران

به گزارش ابصارخبر، سید ساجد یعقوبی در یادداشی با موضوع جوانان و چهل سالگی انقلاب آورده است: در حالی که بیش از چهل سال از انقلابی ایران میگذرد، کشور و ملت ایران به دستاوردهای مهمی دست یافته اند و به همین دلیل است که دشمنان نظام و کشور در چند سال اخیر هجمه ها و توطئه های بسیاری را علیه ایران انجام می دهند و در پی آن هستند که دید مردم را نسبت به نظام و کشور تغییر دهند.

 

وی افزود: در زمانی که دشمنان تمام توانشان را گذاشته تا کشور و ملت ایران طعم شیرین ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را نچشند و و کاری کنند مردم یاد خون‌های تقدیم شده، ایثارگری ها و آرمان‌های حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را به فراموشی بسپارند نیاز است تا نسبت به بصیرت افزایی ملت تلاش شود.

سردبیر خبرگزاری بسیج اردبیل با اشاره به بیانات امام خامنه ای که می فرمایند: "کوتاه آمدن در مقابل آمریکایی‌ها، آنها را جَری و گستاخ می‌کند بنابراین تنها راه، مقابله و ایستادگی است"، گفت: دشمن غافل از آنکه ملت ایران وقتی ببیند دشمن یا فردی بخواهد علیه ایران نسخه بپیچد مقابله خواهند ایستاد و با بصیرتی که دارند همیشه از آرمان های انقلاب دفاع خواهند نمود و حافظ ناموس و کشور خود خواهند بود.

یعقوبی گفت: چهل سالگی انقلاب نیاز دارد به اینکه میدان انقلاب و راه پیشرفت برای جوانان کارآمد باز شود، همانند زمانی که انقلاب شد انقلاب اسلامی ایران نیروهای جوان و تازه‌نفس انقلاب بسیار زیادی داشت و تفکر جوان توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

جوان باید بتواند فعالیت های خود را به رخ دنیا بکشد، در همه کشور ها نیروی جوان نقش اصلی و نخست را ایفا می کند و برای اینکه بتوان کارهای یک کشور و عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و صنعت را پیشبرد نیاز است تا جوانان را پای کار آورند و برای این کارها باید مسئولان کشور میدان وسیع تری را برای جوانان متخصص در حوزه های مختلف ایجاد نمایند.

 امروز مسئولان چه دولتی و چه حکومتی لازم است راه را برای پیشرفت نیروی جوان که تفکرش تازه و باز است ، هموار نمایند تا بتوان انقلاب اسلامی را انقلابی جوان ادامه داد؛ امروز باید توسط همه آنهایی که تجربه دارند از دستاوردهای ۴۰ ساله ی انقلاب اسلامی ایران و یادگاران دوران انقلاب هستند ارزشها افتخارآفرینی های آن دوران را برای جوانان تشریح کنند و تجربیات 40 ساله خود را از انقلاب اسلامی ایران را به نسل های سوم و چهارم انتقال دهند.

نوجوانان در جنگ تحمیلی همچون مردان کارآمد و رشید جنگیدند و غوغا کردند" اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس میدان داران میدان جنگ، همان جوانانی بودند که از درس و تحصیل و خانواده های شان گذشتند و برای دفاع از ارزش‌های انقلاب و خاک ناموس کشور مقابل دشمنان ایستادند، لذا روحیه جوان در آن زمان همراه با روحیه شهادت طلبی، فرماندهان بزرگ را به ثمر آورد و امروز ما از آنان به خوبی و به نیکی یاد می کنیم.

 خیلی‌از این فرمانده هان جنگ حتی جوان‌تر از آن بودند که بتواند یک صحنه جنگ را به آنها سپرد و ما دیدیم جوانان ۱۷ ۱۸ و ۲۰ ساله چگونه فرماندهی جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس را به عهده داشتند و به خوبی از عهده میدان‌داری جبهه های جنگ برآمدند و اینها همان جوانان بودند و امروز هم همینطور است؛ ایران نوجوانان و جوانانی مانند شهید فهمیده ها و حججی ها دارد که دنیا از درک آنها ناتوان است اما ایستادگی و جانفشانی آنها رمز پیروزی و اقتدار نظام اسلامی می باشد و مدافعان حرم و بسیاری از جوانان کشور هم به مثال همین شهیدان هستند.

 با وجود همه این دشمنی‌ها، نوجوانانِ دهه‌ی هشتادی که نه امام و انقلاب را دیده اند و نه دفاع مقدس را، امروز مفاهیم اساسی انقلاب را با همان روشن‌بینی و اقتدار جوانِ فهیم اول انقلاب، دنبال می‌کنند افزود: نسل سوم و چهارم نیاز مبرم دارند برای آشنایی با برنامه ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران چرا که جوانان و نوجوانان امروز آینده‌سازان این کشور هستند و باید طوری آموزه‌های انقلاب را یاد بگیرند تا بتوانند این اهداف و آرمان‌ها را برای نسل های آتی انتقال دهند چرا که در ۵۰ سال آتی از جوانان انقلاب سال ۵۷ نخواهند بود تا اینها را برای مردم بازگویی کنند.

 جناح بندی ها مشکل اصلی و مسئله اصلی اختلاف افکنی در داخل کشور هستند و بهانه های خوبی برای نفوذ دشمن به کشور را میدهند که امروز مطالبه اصلی مردم چیزی فراتر از حزب بازی ها است چرا که عامل اصلی عقب ماندگی کشور و نفوذ دشمن به میهن اسلامی همین جناح بازی های سودجویانه است.

دولتمردان و سردمداران کشور امروز باید به جوانان بهاء دهند و بخواهند تا پست های کشور را به عهده داشتند و این فرصت را برایشان فراهم کنند، چرا که همین جوانان هستند که اادامه دهنده راه شهدا با ادبیات عاشورا و کربلا هستند و جوانان و نیروی جوان و تفکر جوان است که کشور را پایدار و زنده نگه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار