پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
یاددشت

جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه پرفراز و نشیب با صدور بیانیه مهمی شکست یاوه گویی های آمریکاییان را اعلام و از جوانان خواست تا ورود به میادین، کشور را در در همه ابعاد ملی و بین المللی به سمت پیشرفت و تعالی هدایت کنند.

به گزارش ابصارخبر، سجاد مهدوی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در تازه ترین یادداشت خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و نوشت:رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن این چهار دهه پرفراز و نشیب و در مقابل یاوه گویی های آمریکاییان که می گفتند انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی نخواهد رسید و جشن کریسمس را در تهران برگزار خواهیم کرد با صدور بیانیه مهمی شکست این یاوه گویی های آمریکاییان را اعلام کرده و ضمن به رخ کشاندن پیشرفت‌ها و دستاورد های مهم چهل سال گذشته در صحنه‌های مختلف از جمله علمی فرهنگی نظامی سیاسی اجتماعی و نرم افزاری و غیره مسیر مشخص را برای گام دوم و ۴۰ سال آینده کشور ترسیم کرد.

جوانان باید با فکر و اندیشه خلاقانه و سرشار از امید و نشاط این بیانیه را به عنوان یک نسخه درمان برای کم و کاستی های گذشته قرار دهند.

مباحثی که لازم است جوانان به آن با فکر خلاقانه وارد شوند عبارت است از مباحث فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و مبارزه با ناهنجاری های وارداتی و حفظ ارزش‌های ملی و دینی و قدرشناسی از بزرگان به‌خاطر رساندن این امانات گهربار به دست قشر جوان و ترویج و تبلیغ کودکان و نوجوانان به مسیر صحیح و قابل قبول می باشد و مباحث اقتصادی که اداره کشور در مسیر پرتلاطم مبارزه با استکبار جهانی و تلاطمات ویرانگر فشارها و حجمه های آن ها و نحوه مدیریت کشور در شرایط تحریم و تهدید و با بهره جستن از ظرفیت های داخلی و استعدادهای ملی می‌باشد و مباحث علمی دستیابی به پیشرفت های علمی با وجود سختی ها و دشواری های فراوان و باور به مغز ایرانی و استعداد ملی و امیدوار بودن به توانمندی جوانان و نخبگان داخلی و قطع امید از رفعت استکباری می باشد.

پیشرفت‌های نظامی و دفاعی لزوم شناخت دشمن و احساس اینکه همیشه با دشمن در حال جنگ هستیم نترسیدن از تهدیدات آنها و دل نبستن به وعده هایشان با حرکت به مسیری که احتیاج کشور را برآورده می‌کند و اختیار و امنیت را برای کشور به بار می‌آورد نفوذ منطقه‌ای و حرکت سیاسی حمایت همیشگی و همه جانبه از حرکت های مردمی مقاومت طلبانه و حرکت هایی که به مبارزه با استکبار جهانی می‌انجامد کمک به ملت‌های منطقه و ملتهای مظلوم در مبارزه با تروریست غربی و صهیونیستی و استکبار جهانی و دادرسی به ملت‌های در مشکل مانده ملت‌های مستقل و آزادی خواه و ... لازم است.

جوانان این مرز و بوم با فکر و ایده های جدیدی که تا به حال مطرح نشده است انتظارات رهبری را با بیانیه گام دوم براورده کرده و به پیشرفت کشور در همه حال کمک نمایند

انتهای پیام/