پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد

همایش مجمع بسیج استان در اردبیل + تصاویر

مجمع بسیج استان اردبیل با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولین استانی و اقشار مختلف بسیج در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، عصر امروز مجمع بسیج استان اردبیل با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولین استانی و اقشار مختلف بسیج در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.

هدف مجمع بسیج خدمت به مردم است

 جهانگیر امامی مسئول مجمع بسیج استان اردبیل در ابتدای این همایش به بیان گزارش عملکرد و گفت: بسیج امروز پرشتاب تر از گذشته و با روحیه ای خستگی ناپذیر به کمک دولت و مردم آمده است.

وی با اشاره به نحوه جمع آوری اطلاعات برای ریشه یابی مشکلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: اطلاعات مورد نیاز بصورت کاملا کارشناس و علمی و با استفاده از پایان نامه ها اطلاعات را جمع آوری و پالایش کرده و به مقامات استانی ارائه داده شده است.

امامی با بیان اینکه هدف مجمع بسیج خدمت به مردم است، افزود : مجمع بسیج استان با حضور در کارگروه های استانداری و ارائه راهکارهای مناسب صادقانه و خالصانه برای حل مشکلات مردم، برای کمک به دولت پیشگام بوده است.

تغییر سبک زندگی و هجوم فرهنگ وارداتی از مهمترین آسیب های حوزه خانواده است

آمنه عالم راثی، رئیس کارگروه زن و خانواده نیز در این مراسم به مشکلات این قشر اشاره کرد و گفت: کارگروه‌های استانی زن و خانواده در پی بررسی، مطالعه و جلسات متعدد، تعدادی از آسیب‌های موجود را شناسایی کرده که اهم آن تغییر سبک زندگی و هجوم فرهنگ وارداتی و کاهش نقش تاثیرگذاری زن در خانواده است.

وی معضل طلاق و آسیب‌های استفاده نامطلوب از فضای مجازی را از مشکلات موجود در جامعه و خانواده‌ها دانست و گفت: در کنار آسیب‌ها، فرصت‌هایی نیز در استان احصا شده که زمینه تربیت مطلوب دینی جامعه را رقم می‌زند؛ وجود فرهنگ بومی غالب و خانواده محوری و ظرفیت توانمند بسیج بخشی از فرصت‌ها است.

رئیس کارگروه زن و خانواده در مجمع بسیج استان خواستار استفاده از قوانین جامع، مشارکت تمامی دستگاه‌ها و حمایت از اشتغال زنان شد و گفت: در صورت توجه به مسائل اقتصادی و فرهنگی زنان بسیاری از مشکلات استان نیز حل و فصل می‌شود.

تشکیل اطلس ذخایر ژنتیکی زراعی، دامی و باغی در استان اردبیل

داوود حسن پناه، نماینده کارگروه تخصصی کشاورزی مجمع بسیج استان اردبیل نیز در این جلسه  به بیان مباحث مطروحه در کارگروه کشاورزی پرداخت و گفت: کارگروه تخصصی کشاورزی موضوعات مختلف از جمله بذر، تدوین اطلس، ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی، ایجاد مرکز تولیدات حبوبات و گیاهان غلهای مورد بررسی قرار گرفته و کلکسیون گیاهان دارویی با بیش از 200 گونه از گیاهان جمع‌آوری شده است.

وی با تاکید به اینکه اطلس ذخایر ژنتیکی زراعی، دامی و باغی استان اردبیل نیز نه تنها در استان اردبیل تشکیل شده بلکه به تمام استان‌ها ابلاغ شده تا پایان اسفند نسبت به تدوین آن اقدام کنند.

نماینده کارگروه تخصصی کشاورزی مجمع بسیج استان به ورود هزار تن سیب زمینی به کشور اشاره کرد و گفت: بجز اردبیل سایر استان‌ها از سیب زمینی وارداتی استفاده کردند که ما با گله از این موضوع زمینه حمایت از تولیدکنندگان استان را فراهم ساختیم و مزارع موفقی در سایه حمایت‌ها پر از محصول شده است.

سخنرانی سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)، جهانگیر امامی مسئول مجمع بسیج و نمایندگان بسیج جامعه زنان و کارگروه کشاورزی از جمله برنامه های این مراسم در اردبیل یود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
#سردار_سلیمانی