پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع فرماندهان پایگاه های بسیج اردبیل:

بیانیه گام دوم یکی از راهبردهای اصلی بسیج است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج به عنوان بزرگترین تشکیلات مردم نهاد در دنیا شناخته شده است و یک نهاد انقلابی مردمی است و توانسته است خود را خارج از مرز‌ها توسعه و رشد دهد.

 سبلان‌ما،  سردار غلامرضا سلیمانی در جمع فرماندهان پایگاه‌های نخبه بسیج استان اردبیل تصریح کرد: بسیج در پنجم آذر ماه امسال به چهلمین سالگرد خود خواهد رسید و شجره طیبه الهی چهل ساله خواهد شد و پایگاه‌های مقاومت بسیج نقطه اصلی عزیمت بسیج محسوب می‌شوند.

وی افزود: با استفاده از تجربیات چهار سال گذشته باید در برنامه‌های بسیج نوآوری، خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشیم تا برای چهل سال آتی ؛ بسیج را با توجه به ضروریات‌ انقلاب به اهداف عالیه خود برسانیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: تکامل و رشد بسیج امکان پذیر نیست مگر آنکه همه رده‌های بسیج اعم از خواهر و برادر، فرمانده و بسیجیان مخلص و امروز همین عزیزان بایستی با توجه به مقاومت‌ها و دستاورد‌های چهل سال گذشته که به صورت خودجوش در همه عرصه‌ها حضور داشتند و برای رضای الهی کار می‌کردند و در ضرورتهای انقلاب در صحنه حاضر می‌شدند و پاسخی مناسب می‌دادند، آن‌ها را الگوی خود قرار دهند و مستحکم‌تر و پر تلاش‌تر از گذشته برای اهداف عالیه بسیج تلاش کنند.

سلیمانی گفت: امروز مسئولیت سنگینی بر عهده بسیج و بسیجیان است و با توجه به این مسئولیت‌ها، زنجیره‌ای بین پایگاه‌های مقاومت وجود دارد که در ضرورت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بتوان پاسخگو بود.

وی ادامه داد: گذشته موفق ما بدون اشکال نیست و از همه ظرفیت‌ها استفاده نکرده است و فعالیت‌ها در بعضی جا‌ها همه جانبه نبوده و در بعضی مواقع همه جانبه بوده است و امروز بایستی همه ما دست به دست هم دهیم تا با استفاده از نو آوری، ابتکار و استفاده از ناشناخته‌های کشور، نیاز‌های جامعه را در هر عرصه‌ای رفع کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر اعتلای بسیج است؛ گفت: عالی شدن بسیج باید در دستور کار قرار بگیرد و کیفی سازی و عمق بخشی برنامه‌های بسیج از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیجیان باید به این امر مهم و بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نیرو‌های خارج از مرز ایران الگو گرفته از بسیج مردمی هستند؛ گفت: بسیج به عنوان بزرگترین تشکیلات مردم نهاد در دنیا شناخته شده است و یک نهاد انقلابی مردمی است و توانسته است خود را خارج از مرز‌ها توسعه و رشد دهد.

وی خاطر نشان کرد: شکست حصر سوریه زمانی اتفاق افتاد که فقط ۱۹ درصد از خاک سوریه در دست وفاداران دولت باقی مانده بود که با شکل گیری بسیج مردمی با الگو گیری از بسیج ایران دشمن را به عقب نشینی وادار کردند و به دلیل شکل گیری بسیج در سوریه و عقب نشینی استکبار و تکفیری ها، شکست جبهه استکبار در منطقه آغاز شد.

سلیمانی یادآور شد: ارتش متجاوز بعثی عراق پس از آنکه نیرو‌های بسیج در ایران به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد کمتر از یکسال یعنی از سال ۶۰ تا ۶۱ به صورت کامل شکست خورده بود و دیگر توانایی مقابله با بسیج مردمی ایران را نداشت و پس از آن دوباره ارتش عراق توسط استکبار و کشور‌های تحت سلطه آن‌ها تقویت یافت .

وی با اشاره به آنکه بسیج در همه عرصه ها نیز تبدیل به یک الگوی جدید در کشور‌های دنیا شده است؛ اظهار داشت: بسیج ۲۰ میلیونی از برنامه‌ها و ابتکارات امام راحل بود و با فرمان ایشان بسیج تشکیل شد و و امروز شاهد آن هستیم که بسیج در همه عرصه ها تبدیل به الگوی کشور‌های دنیا شده است.

انتهای پیام/ج