پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
رییس سازمان بسیج مستصعفین در جلسه جهاد فرهنگی اردبیل عنوان کرد:

دشمن توان مقابله با ظرفیت ناشناخته فرهنگی ملت ایران را ندارد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ظرفیت ناشناخته فرهنگی در درون ملت ایران وجود دارد که هیچ قدرتی نمیتواند با آن مقابله کند که همین سبب رشد قدرت نرم و فرهنگی شده است.

به گزارش ابصارخبر به نقل از سبلان‌ما،سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در جلسه جهاد فرهنگی سپاه حضرت عباس (ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی است اظهار داشت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی و نظام سیاسی بر آمده از اتقلاب است لذاجمهوری اسلامی ایران موهبت الهی است و خدای متعال جمهوری اسلامی را به ملت ایران ارزانی داشته است.

وی با بیان اینکه پیروزی در دوران دفاع مقدس به وسیله سلاح و قدرت نظامی محقق نشد؛ افزود: ظرفیت ناشناخته فرهنگی در درون ملت ایران وجود دارد که هیچ قدرتی نمیتواند با آن مقابله کند که همین سبب رشد قدرت نرم و فرهنگی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد:ظرفیت های فرهنگی مهمترین دستاوردهای کشور محسوب می شود و بایستی از ظرفیت های فرهنگی در همه امور استفاده گردد؛ اگر ظرفیت های فرهنگی جدی گرفته نشود توطئه و نقشه های دشمن رخنه پیدا خواهد کرد به همین سبب لازم است قدرت فرهنگی گسترش یابد.

وی گفت:امروز فضای رسانه ای دشمن برای تزلزل ایمان جوانان، عفت جامعه ما بسیار گسترش یافته است و از جهت جنگ نرم متمرکز موارد فرهنگی و اجتماهی گشته لذا با تفکر فرهنگی بسیج می تواند در مقابل قدرت مسموم دشمن ایستادگی کرد.

سردار سلیمانی خاطرنشان شد:بسیج یک نیروی مردمی با ایمان است و استفاده از ظرفیت های مردمی بخصوص جوانان مومن و با ایمان در پیشبرد اهداف بسیج موثر خواهد بود و ما نیز در مجموعه بسیج وظیفه داریم از ماموریت های فرهنگی و ایده های فرهنگی بسیج پشتیبانی کنیم چرا که مهمترین ظرفیت شجره طیبه الهی بسیج است.

وی با بیان اینکه فرهنگ اردبیل برگفته از فرهنگ عاشورا است؛ افزود: اردبیل مستحضر به ظرفیت عمیق و اعتلا یافته مکتب عاشورا و مکتب امامت و  ولایت است و دروان دفاع مقدس استان اردبیل و انقلاب اسلامی ایران نقش مهمی داشته است که قیام خونین نیارق جزو همین اقدامات ارزنده ملت غیور و عاشورایی استان اردبیل است.

وی ادامه داد:قیام خونین نیارق یک حادثه مهم در کشور است و انتظار می رود برنامه های یادواره این قیام در رسانه ملی به شایستگی منعکس یابد.