پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
رئیس مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی:

اولین آزمایشگاه علوم‌شناختی استان اردبیل راه اندازی شد

رئیس مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از راه اندازی اولین آزمایشگاه علوم‌شناختی استان اردبیل در این دانشگاه خبرداد و گفت: ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه ­های علوم‌شناختی، مهندسی پزشکی و الکترونیک از جمله فعالیت های این آزمایشگاه است.

به گزارش ابصارخبر، رومند صلاحیرئیس مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی صبح امروز در جمع خبرنگاران از راه اندازی اولین آزمایشگاه علوم‌شناختی کشور در استان اردبیل خبرداد و گفت:این آزمایشگاه توسط شرکت سازگار گستر آرتا سبلان از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شده و با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری­های راهبردی کشور، در زمینه ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه ­های علوم‌شناختی، مهندسی پزشکی و الکترونیک فعالیت می ­کند.

وی افزود: علاقه‌مندان جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر در خصوص امکانات این آزمایشگاه می‌توانند به وب‌سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست‌جمهوری به آدرس https://labsnet.ir/lab/۱۴۱۱ و وب‌سایت شرکت به آدرس www.sglab.irمراجعه کنند.

رئیس مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: این مرکز آمادگی دارد تا با همکاری پژوهشگران استان در رشته‌های مهندسی پزشکی، پزشکی، تربیت‌بدنی، روان‌شناسی، الکترونیک و دیگر رشته‌های مرتبط با حوزه علوم‌شناختی، نسبت به اخذ و پردازش داده‌های آزمایشگاهی با اهداف تحقیقاتی و کلینیکی اقدام کند.

 بابک رضایی افشار مدیر آزمایشگاه فنی و مهندسی سازگار گستر آرتا سبلان هم گفت: این مجموعه اولین آزمایشگاه غیردولتی کشور در حوزه ثبت و پردازش سیگنال­ های عصب و عضله یا الکترومایوگرافی بوده که امکان ثبت سیگنال­های عضلانی را برای کاربردهای کلینیکی، ورزشی، تحقیقاتی و پژوهشی فراهم می ­کند.

وی افزود: این آزمایشگاه با همکاری تیمی از دانش ­آموختگان رشته ­های مختلف دانشگاهی و با حضور کارشناسان خبره علوم‌شناختی در مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی راه­ اندازی شده و اولین آزمایشگاه استان اردبیل در حوزه علوم‌شناختی است که بخش عمده ­ای از تجهیزات آن توسط آن شرکت سازگار گستر آرتا سبلان طراحی و ساخته شده و می­ تواند گام ­های مؤثری را در همگرایی علوم زیستی، پزشکی و فنی مهندسی در سطح استان ایفا کند.

 

انتهای پیام/ج